10 Eylül 2013 Salı 10:08
Aynı senaryo! Gözleri Ataman'da
Slo­ven­ya’da dü­zen­le­nen 2013 Av­ru­pa Bas­ket­bol Şam­pi­yo­na­sı’nda D Gru­bu’nda mü­ca­de­le eden A Mil­li Ta­kı­mı­mız, oy­na­dı­ğı ilk üç ma­çı da kay­be­din­ce maç­lar ta­mam­lan­ma­dan ikin­ci tur şan­sı­nı yi­tir­miş­ti. Mil­li bas­ket­bol­cu­lar, fa­vo­ri­ler ara­sın­da gös­te­ril­di­ği bir tur­nu­va­da ya­şa­dı­ğı bu hüs­ra­nın ar­dın­dan ağır eleş­ti­ri­le­re ma­ruz kal­dı. Ba­şan­tre­nör Bog­dan Tan­je­vic ise he­def tah­ta­sın­da­ki isim ol­du.

2 yıllık sözleşmesi var

Ka­ra­dağ­lı tek­nik ada­mın bu nedenle 2 yıllık sözleşmesi bulunmasına rağmen istifa kararı aldığı öğrenildi. Bunun üzerine yeni menajer arayışlarına baş­la­yan Tür­ki­ye Bas­ketbol Fe­de­ras­yo­nu’nun ise (TBF) Ga­la­ta­sa­ray Ba­ş- an­tre­nö­rü Er­gin Ata­man’la dirsek temasında olduğu bildirildi. Fe­de­ras- ­yon’un Ga­la­ta­sa­ray ile 2 yıl­lık da­ha   söz­leş­me­si bu­lu­nan Ata­man’a hem Sa­rı-Kır­mı­zı­lı ta­kı­mı hem de Mil­li Ta­kım’ı bir­lik­te ça­lış­tır­ma tek­li­fi gö­tü­re­ce­ği ifade edildi.

Hoca fabrikası

A Mil­li Bas­ket­bol Ta­kı­mı’nın ba­şı­na Er­gin Ata­man’ın geç­me­si du­ru­mun­da Türk spo­ru ve Ga­la­ta­sa­ray adı­na çok il­ginç bir du­rum da or­ta­ya çı­ka­cak. Ni­te­kim Sa­rı-Kır­mı­zı­lı ku­lü­bün fut­bol ta­kı­mı tek­nik di­rek­tö­rü Fa­tih Te­rim ile ka­dın vo­ley­bol ta­kı­mı an­tre­nö­rü Mas­si­mo Bar­bo­li­ni bu gö­rev­le­ri­nin ya­nı sı­ra ay­nı branş­lar­da A Mil­li Ta­kım­la­rı da ça­lış­trı­yor. Ata­man 12 Dev Adam’ın ba­şı­na geç­ti­ği tak­dir­de Cim­bom’un mil­li ta­kım­lar­la pay­laşt­ğı ho­ca sa­yı­sı da 3’e çı­kmış ola­cak.

Aysal: ''Bir bu eksikti''

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Ergin Ataman’ın adının Basketbol Milli Takımı ile anılmasının ardından gazetemize çok ilginç bir yorumda bulundu. Aysal, A Milli Futbol Takımı’nın başında bulunan Fatih Terim’in geleceğiyle ilgili tartışmalar hâlâ sürerken Ataman ile ilgili ortaya atılan iddialara “Bir bu eksikti” tepkisini gösterdi.

Bugün
Son Güncelleme: 10.09.2013 10:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! > Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GS 5 yıl önce

türkiye de başka hoca mı yok hep bizim hocalarımızı almaya çalışıyolar

Avatar
keremm 5 yıl önce

daha kaça bölmeyi düşünüyosunuz ya fatih hocayı

Avatar
gs 5 yıl önce

her ne kadar ülke olarak bize köstek olmaya çalışsalarda biz ülkemiz için onlara yardım ediyoruz tff tbf istifa !!!

Avatar
gs 5 yıl önce

la yürüyün gidin fenerin hocasını alın !!

Avatar
SelcukTanyildiz 5 yıl önce

en iyi hocalar galatasarayda fakat bu hocalarımızın milli takımları çalıştırmaları gerektiği anlamına gelmiyor voleybol milli takımında barbolini baskette ergin ataman futbolda fatih terim mersin idman yurdu maçından sonra fatih terim ''gizli bir gündem var'' demişti gizli gündem buymuş demekki