18 Ağustos 2014 Pazartesi 10:10
Fener maçı rahat olacak!
 Sü­per Lig'de 2014-2015 se­zo­nu yak­la­şır­ken ilk bü­yük he­ye­can Sü­per Ku­pa ile ya­şa­na­cak. 25 Ağus­tos'ta oy­na­na­cak maç­ta son şam­pi­yon Fe­ner­bah­çe, ge­çen se­zo­nu Tür­ki­ye Ku­pa­sı şam­pi­yo­nu ola­rak ka­pa­tan eze­li ra­ki­bi Ga­la­ta­sa­ray ile Ma­ni­sa'da kar­şı kar­şı­ya ge­le­cek.

Ar­tık sa­yı­lı gün­ler ka­lan zor­lu der­bi Ga­la­ta­sa­ray için bir un­van mü­ca­de­le­si­ne de sah­ne ola­cak.

Son iki Sü­per Ku­pa'da Fe­ner­bah­çe'yi ye­ne­rek mut­lu so­na ula­şan Sa­rı-Kır­mı­zı­lı­lar, bu se­zon­ki fi­nal­de de ra­ki­bi­ne bo­yun eğ­mez­se bu or­ga­ni­zas­yon­da ay­nı ra­ki­bi 3 yıl üst üs­te ye­nen tüm Av­ru­pa genelindeki ilk takım ola­cak.

‘Tüm ilk­le­ri biz ba­şar­dı­k’

Ko­nuy­la il­gi­li ga­ze­te­mi­ze de­ğer­len­dir­me­ler­de bu­lu­nan Ga­la­ta­sa­ray Ba­sın Söz­cü­sü Şük­rü Er­gün de bu ta­ri­hi un­va­na sa­hip ola­cak­la­rın­dan hiç şüp­he et­me­dik­le­ri­ni söy­le­di.

Ga­la­ta­sa­ray'ın 'ilk­le­rin ta­kı­mı' ol­du­ğu­nu di­le ge­ti­ren Er­gün, “Türk fut­bol ta­ri­hin­de tüm ilk­le­ri Ga­la­ta­sa­ray ba­şar­mış­tır. Sü­per Ku­pa ma­çı­nı ka­za­na­rak bu ye­ni un­va­nı da ala­ca­ğı­mız­dan hiçbir şekilde şüp­hem yok” yo­ru­mun­da bu­lun­du.

Ta­kım­da­ki son du­rum hak­kın­da da bil­gi­ler ve­ren Er­gün id­di­alı ko­nu­şa­rak “Tüm fut­bol­cu­la­rı­mız ve tek­nik he­ye­ti­miz Sü­per Ku­pa'ya çok ha­zır ve bi­len­miş du­rum­da­lar. Ho­ca­mız Pran­del­li de çok he­ye­can­lı. Do­la­yı­sıy­la Ga­la­ta­sa­ray için çok ra­hat bir maç ola­cak. Fe­ner­bah­çe'yi ye­nip ku­pa­yı ka­za­na­ca­ğı­mı­za da­ir en ufak şüp­he ta­şı­mı­yo­rum” di­ye ko­nuş­tu.

Trans­fer­ler derbiye zor

Şükrü Er­gün, Ga­la­ta­sa­ray­lı ta­raf­tar­la­rın me­rak­la ta­kip et­ti­ği trans­fer ça­lış­ma­la­rı hak­kın­da da çar­pı­cı bil­gi­ler ver­di. Baş­kan Ünal Ay­sal ve tek­nik di­rek­tör Ce­sa­re Pran­del­li'nin oyun­cu tak­vi­ye­si ko­nu­sun­da bir­lik­te me­sa­i har­ca­dık­la­rı­nı ifa­de eden Sa­rı-Kır­mı­zı­lı ida­re­ci “Ta­kı­ma kat­kı sağ­la­ya­cak genç ve ye­te­nek­li oyun­cu­lar ge­le­cek. Za­ten baş­ka­nı­mız da bu se­ne 'Çi­lek trans­fe­ri bek­le­me­yin' de­miş­ti. Bu isim­le­rin ta­nın­mış olup ol­ma­ya­ca­ğı­nı bek­le­yip gö­re­ce­ğiz” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı. Er­gün ye­ni trans­fer­le­rin Sü­per Ku­pa ma­çı­na ye­tiş­me­si­nin ise zor ol­du­ğu­nu söz­le­ri­ne ek­le­di.

(Bugün)

Son Güncelleme: 18.08.2014 10:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! > Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
reyiz 4 yıl önce

Bekliyoruz bu maçı snejder' in volkan ayısına golü var