03 Aralık 2014 Çarşamba 11:30
Gekas'dan Hamza Hoca açıklaması!
 Ga­la­ta­sa­ra­y’­da Ce­sa­re Pran­del­li ile yol­la­rın ay­rıl­ma­sın­dan son­ra Ham­za Ham­za­oğ­lu ile yep­ye­ni bir dö­nem baş­la­dı.

Da­ha ön­ce 90'lı yıl­lar­da 4 se­zon Galatasaray'da fut­bol­cu ola­rak da for­ma gi­yen Ham­za­oğ­lu­’nun gö­re­ve ge­li­şi Sa­rı-Kır­mı­zı­lı ca­mi­anın ge­ne­lin­de olum­lu kar­şı­lan­dı. Tec­rü­be­li ho­ca için bir olum­lu eleş­ti­ri de es­ki ta­kı­mı 2012-13 se­zo­nun­da Ak­hi­sar Be­le­di­yes­por'dan öğ­ren­ci­si olan The­ofa­nis Ge­kas'tan gel­di.

'İyi her yerde iyidir'

Tec­rü­be­li Yu­nan gol­cü, Ga­la­ta­sa­ra­y’­ın çok iyi bir tek­nik adam­la yo­la çık­tı­ğı­nı söy­le­di.

“Ga­la­ta­sa­ray ni­çin ba­şa­rı­lı ola­ma­sın ki” di­ye sö­ze gi­ren Ge­kas "Bü­yük tek­nik di­rek­tör için kü­çük ve­ya bü­yük ta­kım fark et­mez. İyi her yer­de iyi­dir. Ham­za Ham­za­oğ­lu çok bü­yük bir tek­nik di­rek­tör. Her yer­de zor­lu ko­şul­la­rın üs­te­sin­den ge­le­bi­lir. Ta­kı­mı için­de bu­lun­du­ğu kar­ma­şa­dan çı­kar­ta­cak­tır. Bu­na inan­cım ta­m” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.

'Terim gitti ritim bozuldu' 

The­ofa­nis Ge­kas, Ga­la­ta­sa­ray'da Fa­tih Te­ri­m’­in gön­de­ril­me­si ve son­ra­sın­da ya­şa­nan­la­rı da yo­rum­la­dı.

“Fa­tih Te­ri­m’­den son­ra Ga­la­ta­sa­ra­y’­ın son 2 tek­nik di­rek­tö­rü Ro­ber­to Man­ci­ni ve Ce­sa­re Pran­del­li ta­kı­mı mah­vet­ti. Ta­kım es­ki rit­mi­ne dö­ne­me­di­” di­ye ko­nu­şa­rak ge­rek­li is­tik­ra­rın ya­ka­la­na­ma­dı­ğı­na dik­kat çek­ti.

Bu se­zon 10 go­lü var

Ak­hi­sar Be­le­di­yes­por'a 2012-13 se­zo­nu­nun ikin­ci ya­rı­sın­da trans­fer edi­len Ge­kas, 15 maç­ta at­tı­ğı 12 gol­le ta­kı­mı­nın lig­de kal­ma­sı­nı sağ­la­mış­tı.

Deneyimli Yu­nan gol­cü, o dö­nem­de Ham­za­oğ­lu­’nun göz­de­le­rin­den bi­ri ol­muş an­cak se­zon so­nun­da takımdan ayrılıp Tor­ku Kon­yas­por'un yo­lu­nu tut­muş­tu. Ge­kas, bu se­zon ba­şın­da ise Ege eki­bi­ne ge­ri dön­dü. 12 kar­şı­laş­ma­da for­ma gi­yen 34 ya­şın­da­ki for­vet, 10 de­fa fi­le­le­ri ha­va­lan­dır­dı.  

Son Güncelleme: 03.12.2014 11:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! > Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.