Yeni sezon öncesi iki başkanın transfer gündemi hakkında fikir alışverişi yaptığı ortaya çıktı.

ÇOK BÜYÜK TAKIMLARDA FORMA GİYECEK

PSG Başkanı Nasır El-Halifi, Avrupa'da birçok kulübün transfer listesinde olan Arda Güler'in durumunu sordu. Fenerbahçe Başkanı Koç'un, "Arda çok özel bir yetenek. Bir yıl daha takımda tutmak için uğraşıyoruz. Zaten sonrasında çok büyük takımlarda forma giyeceğine olan inancımız çok büyük. Bu konuda hiçbir endişemiz yok" yanıtını verdiği ve karşı hamleye geçtiği öğrenildi. Koç'un G.Saray'da kiralık olarak oynayan ve bonservisi PSG'de olan Icardi'yi istediği bildirildi.

BİZE EKSTRADAN PARA DA VERMELİSİNİZ

Koç, "Icardi'yi takımımızda istiyoruz. Süper Lig'de başarılı işlere imza attı. Bize de büyük katkı verecektir. Nasıl yardımcı olursunuz?" diye sordu.

Nasır El-Halifi, Arjantinli yıldız için en az 14-15 milyon Euro civarında bir bonservis bedeli istediklerini söyledi. 30 yaşındaki golcünün kontratını 30 Haziran 2024'e kadar elinde tutan Fransız kulübünün başkanı, fiyat konusunda geri adım atmayacaklarını da ifade etti. Ali Koç'un ardından Arda için Icardi'nin yanı sıra ekstradan para istediği ifade edildi.

Erman Toroğlu: "Galatasaray'a yakıştıramadım..." Erman Toroğlu: "Galatasaray'a yakıştıramadım..."

"BİR YIL BİZİMLE KAL, OMUZLARDA GİT"

Fenerbahçe taraftarından Arda Güler için açık mektup

Sarı-lacivertli renklere gönül verenler, Arda'nın geleceğini yakından takip ediyor. Taraftar grubu 12 Numara, Başkan Ali Koç'a "Futbolu biraz da olsa bilen birisi, Arda Güler'in hangi seviyelere erişebileceğini anlar... Arda Güler'in üzerine takım kurulması gerekirken, onu kaybetmeyelim" çağrısı yaptı.

Güler ailesine, "Menajerlerin etrafınızı ne denli sardığının, sizleri baskı altına almaya çalıştıklarının farkındayız... Ancak camiamızın beklentilerini gidermeden bu yuvadan gitmenizi istemiyoruz" denildi. Arda'ya ise "Adına besteler yapılacak, marşlar söylenecek. Gelecek sene tüm kulvarlarda kupalara ambargo koyduktan sonra, seni omuzlarda yolcu etmeye gelecek milyonlar olacaktır" denilen mektup, "Özetle; yuvada kal Arda" diyerek sonlandırıldı.

Kaynak: Sabah