Ali Koç: "Galatasaray'ın önerdiği maaşın 2 katını veriyoruz" Ali Koç: "Galatasaray'ın önerdiği maaşın 2 katını veriyoruz"

Batshuayi, Galatasaray ile 3 senelik kontrat yaptı. Yıllık 3 milyon Euro maaş ve 3 milyon Euro da imza parası kazanacak. Bonusların da devreye girmesiyle Belçikalı golcünün Galatasaray'a maliyeti 12 milyon Euro'yu aşmayacak.

UFAK PÜRÜZ ÇIKTI

30 yaşındaki futbolcunun Fenerbahçe ve Beşiktaş kariyerinde kasık bölgesinde ve uyluk kemiğinde bazı sakatlıklar geçirdiği öğrenildi. Galatasaray bunun üzerine detaylı sağlık raporları inceletti ve önlemini aldı. Eğer Batshuayi aynı bölgeden sakatlık yaşarsa oynamadığı maçlar üzerinden maaşında kısmi kesinti yaşanacak.

GOMİS'TE DE BENZER DURUM OLMUŞTU

Sarı-kırmızılılar, 2017'nin yaz transfer döneminde Bafetimbi Gomis'i transfer etmeden önce de benzer bir anlaşma yapmıştı. Kalbinde ritim bozukluğu meydana gelen Gomis aynı sıkıntıyı yaşaması durumunda Galatasaray'ın tek taraflı fesih hakkı bulunuyordu.

Gomis'le görüşmeleri yürüten Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, bu kez Batshuayi'yi Sarı-kırmızılı takıma kazandırdı.