Fatih Terim’in ayrılığı sonrası bazı yöneticiler, teknik direktörlüğe Okan Buruk’un getirilmesini teklif etti. Ancak Burak Elmas Buruk’un futbolcu olduğu dönemde yaşanan olayı hatırlatarak, “Ben başkan olduğum sürece onunla çalışmam” dedi.

Detaylar şöyle:

YÖNETİM TOPLANTISINDA SÖYLEDi

Galatasaray Yönetim Kurulu, Fatih Terim ile yolları ayırma kararı aldıktan sonra yaklaşık 1.5 ay önce yeni teknik direktörü belirlemek için bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Burak Elmas’ın bu iş için görevlendirdiği Işıtan Gün her ne kadar Domenec Torrent ile anlaşmış olsa da, bazı yöneticiler kulübün içinde bulunduğu şartlar nedeniyle ‘şu aşamada yerli teknik adam’ getirilmesinin daha doğru olacağını dile getirdi.

İKİ EFSANEYİ ÖNERDİLER

Ali Palabıyık Jorge Jesus'un küfürünü yazdı Ali Palabıyık Jorge Jesus'un küfürünü yazdı

Bu görüşü savunanlar yerli teknik direktör olarak, ner ikisi de Galatasaray’ın 4 yıl üst üste şampiyon olduğu efsanevi kadroda forma giyen Bülent Korkmaz ve Okan Buruk’u önerdi. Ancak başkan Elmas, Buruk’a kararlı biçimde karşı çıktı ve böyle bir şeyin mümkün olmadığını ifade etti.

"OKAN BURUK'LA ÇALIŞMAM"

Burak Elmas, Okan Buruk’a neden karşı olduğunu şöyle anlattı: “2001’de Okan’ın İnter’e gidişini asla unutamam. Sezon bitmeden İnter’le anlaşınca takımın motivasyonu ve konsantrasyonu bozuldu. Bu yüzden üst üste 5. şampiyonluğu kaçırdık. O dönemde neler yaşandığını çok iyi biliyorum. Ben başkan olduğum sürece Okan Buruk’la çalışmam.”

BURUK İMKANSIZ, KORKMAZ BELKİ

Elmas’nın bu net tavrı sonrası Torrent’le anlaşma yapılmasına karar verildi. İlk 5 maç itibarıyla bekleneni veremeyen Torrent’in ayrılması durumunda teklif götürülecek ismin Bülent Korkmaz olacağı belirtiliyor.

(Hürriyet)