Gülmezgil, yönetimin önümüzdeki sezon için yapacakları planlardan bahsetti.

"KİMSE BEKLEMİYORDU"

Barış Alper için açıklama: "20-25 milyon Euro'ya alabiliriz" Barış Alper için açıklama: "20-25 milyon Euro'ya alabiliriz"

"Biz her sene sezona iddialı giriyoruz. Mayıslar bizimler sloganıyla başlıyoruz, genelde de ipi göğüsleyen Galatasaray oluyor. Geçen sene hariç, geçen sene ligi 13. bitirdik. Bu sene Galatasaray'dan kimse göze hoş gelen futbol ve transfer atağı beklemiyordu. Transferlerimiz ve sergilediğimiz futbol bütün futbolseverler tarafından beğenildi ve şampiyonluğun en büyük adayı durumuna getirdi. Bu başarı, Galatasaray ailesinin bütününün dayanışma neticesinde kazanılan bir zafer. Taraftarıyla, teknik ekibiyle, sevgili Erden Timur'un transfer başarısıyla, en önemlisi başkan Dursun Özbek ve yönetimin öz verili çalışmasıyla bugünleri yakaladığımıza inanıyorum."

"1-2 OYUNCUMUZU SATMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

"Bu sene 4-5 futbolcumuza talip çıktı. Fakat biz belki 1-2'sini satmayı düşünüyoruz. Diğerlerini takımda tutmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi'nde 3 eleme oynayacağız, iddialı bir takım olmamız gerekiyor. Biz Avrupa'da her zaman başarılı olduk. Önümüzdeki dönemde de başarılı olmak istiyoruz. İyi bir takım kuracağımıza inanıyorum. Galatasaraylılar da inansın. Nasıl bu sene seçimlerden dolayı geç göreve başladıysak, ona mukabil güzel bir takım kurduysak, bu sene hazırlıklı olarak daha güzel bir takım kuracağımıza inanıyorum."

"MUSLERA TABİİ Kİ KALACAK"

"Muslera kalmaz mı? Muslera tabii ki kalacak. Kalmasını arzu ediyoruz. Bu sene performansını hepimiz izledik. Muslera kalacak, belki onun yanına ikinci bir kaleciye ihtiyaç duyuyoruz. Onu da muhtemelen alacağız."

"DERBİDE KUTLAMA YAPACAĞIZ"

"Nef Stadyumu'nda kutlama yapacağız. İstanbul ve Türkiye genelinde de kutlama yapacağız. Kupa, Nef Stadyumu'na gelecek, kutlamayı da o zaman yapacağız."

"OKAN BURUK İLE DEVAM EDECEĞİZ"

"Okan Buruk ile tabii ki devam edeceğiz. Başarılı bir hoca, takdir ediyoruz kendisini ve tabii ki Okan hoca kalacak." ifadelerini kullandı.