54 yaşındaki teknik adam, Galatasaray'daki futbolculuk kariyerine dair açıklamalarda bulundu.

"5 BİN DOLARA OYNADIM"

"Karşıyaka'da futbol oynadığım zaman Piontek döneminde Milli Takıma alınmıştım. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un ilgisi oldu ancak ben Galatasaray'ı seçtim. Çünkü Avrupa şampiyonu olma hayalleri olan tek takım Galatasaray'dı. Hiç para konuşmadım. O gün kazandığım para bugünün 5 bin dolarına denk geliyordu. Bu kararımdan dolayı da son derece mutluyum."

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN İLK GOLÜNÜ ATTIM"

"Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi tarihinin ilk golünü atan futbolcusu ben oldum. Aynı zamanda kulüp tarihinin Avrupa kupalarında atılan 100.golüydü. Johan Cruyff'un Barcelona'sıyla, Arsene Wenger'in Monaco'suyla oynadım. Manchester United'ı eledik. Stattan Florya'ya zor gittik. Tüm Türk takımının taraftarları bizi alkışladı. Lig şampiyonluğu, kupalar elde ettim. Tek eksik Avrupa kupasıydı benim için. Tabii Galatasaray benim istediğim gibi geçmedi. Çünkü Bülent Korkmaz, Falco, Stumpf gibi isimlerle baş edebilmek gerçekten zordu."

"PİONTEK DEVRİM YAPAN İNSANDIR"

"Sepp Piontek, Türk futbolunda devrim yapan insandır. Derwall, Feldkamp, Gordon Milne, Lucescu gibi isimler geldi ama Milli Takım ve ülke pozisyonunda bu inşaayı yapan Piontek'tir. Bölge karmaları, bölge hocaları, kaleci hocaları.. Rasim Kara'yla beraber ilk önce onu görevlendirmiştir. Fatih Terim yardımcısı olmuştur. Piontek önce tarafsızlığı getirdi Türkiye'ye, Anadolunun bütün çocuklarına Türkiyemizin içindeki bütün çocuklara ortak davranma veya onlara adaletli bir şekilde seçilme hakkı tanıdı. O Milli Takımın tohumları 2002'de bizi Dünya Kupası'nda üçüncülüğe kadar götürdü."

3-0'LIK FENERBAHÇE MAÇI

"Akhisarspor'un başında 3-0 Fenerbahçe'yi yendik. O meşhur otobüsle dönme hadisesi yaşandı. Son 5 dakikada Akhisar tribünlerini ben susturdum 'Fenerbahçe kümeye' diyorlardı. Yani ben gurur duyacağım bir akşamda rakibimin mağlubiyetine saygı duydum. Onlar olmazsa bizim hiçbir değerimiz yok. Fenerbahçe yok, Galatasaray olarak benim ne değerim var ya da Beşiktaş yok. Benim tek başıma yarıştığımı düşünün ki ben öyle bakıyorum. Rakibin kadar değerlisin."

"ÖZBEK'LE BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMUŞTU..."

Güntekin Onay: "Ben böyle istatistik hiç görmedim..." Güntekin Onay: "Ben böyle istatistik hiç görmedim..."

"2017 yılında Galatasaray'la bir arkadaşım vasıtasıyla Dursun Özbek'le bir görüşmemiz olmuştu. Prensipte anlaşıldı, daha sonra Igor Tudor'u getirdiler. O günkü konjonktürde benim Galatasaray'a gitmeme müsaade edilmedi." dedi.