Kongrede etkin rol oynamaya çalışan Ahmet Ocaklı, Dursun Özbek-Fatih Terim ikilisi için kolları sıvadı.

Galatasaray'da cuma günü eski başkanlar ve camianın önemli isimleri Ahmet Ocaklı'nın verdiği yemekte buluşmuştu. Rumeli Kavağı'ndaki yemeğe eski başkanlardan Faruk Süren Dursun Özbek, eski yöneticilerden Ali Dürüst, Abdürrahim Albayrak gibi isimler de katılmıştı. Yemeğe davetli olmamasına rağmen Başkan Burak Elmas'ın da kendi isteğiyle katıldığı belirtildi.

Ocaklı aynı akşam da Fatih Terim ve Serdar Güzelaydın'ı genç üyelerle birlikte aynı mekanda yemekte ağırladı. Ocaklı'nın mart ayında yapılacak mali genel kurulda yönetimi olağanüstü kongreye davet edeceği ve bunun için de büyük bir çalışma başlattığı ifade edildi. Hatta Ocaklı'nın sürpriz bir birleşmeye de arabuluculuk yaptığı öğrenildi.

GÖREVE HAZIRIM

Galatasaray Zaniolo transferini bitirdi Galatasaray Zaniolo transferini bitirdi

Fatih Terim, "G.Saray yöneticisi olup ihale alan insanlar değil, doymuş ve G.Saray'a hizmet edecek insanlar yönetimde olmalı" diye konuştu. Tecrübeli hoca, "Normal şartlarda Avrupa'da namağlup gruplardan çıkaran bir teknik direktörü, Barcelona maçına evine araba yollayıp davet ederler. Bana her hangi bir davet gelmedi. En çok da buna kırıldım" dedi. Terim, yönetim değişikliği halinde göreve hazır olduğunu belirterek, "Görev ne olursa olsun. Yeni yönetim gelir, yönetimde kim var önemli değil. Benim için önemli olan G.Saray." şeklinde konuştu.

(Takvim)