Dursun Özbek, kamuoyunda yönetimle ilgili çıkan iddialara da cevap verdi.

"SAHA DIŞINA ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR"

"Göreve geldiğimizden beri sürekli söylüyoruz; sahada kalmak istiyoruz. Türkiye'de futbolu geliştirmek ve ülkemizi futbolda en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Planlı ve sistematik şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar."

"GALATASARAY'DAN NE İSTİYORSUNUZ?"

"VAR hakemine geliyoruz, Sayın Alper Ulusoy. Türkiye'de futbol tarihindeki, daha önce hatırlamıyorum ama ilk 6 saniye kuralını uygulayan hakem. Sayın Zorbay Küçük ve Sayın Alper Ulusoy'a soruyorum; siz Galatasaray'dan ne istiyorsunuz? Her seferinde bu standartsızlıklara neden göz yumuyorsunuz ve bunun peşinden neden gidiyorsunuz?"

ZORBAY KÜÇÜK'ÜN PUAN ORTALAMASI

"Dün, Sivas'ta bir maç oynandı. Bu maçın hakemi Sayın Zorbay Küçük. Bu maç, Süper Lig için çok önemli bir maç. Nasıl olur da Süper Lig'de devam eden rekabet çerçevesinde Zorbay Küçük buraya atanıyor? Analiz yaptığınızda şu ortaya çıkıyor; Zorbay Küçük'ün yönettiği maçlarda değerli rakibimiz Fenerbahçe'nin puan ortalaması 2.36. Galatasaray'ın puan ortalaması 1.75."

"Galatasaray, bu standartsızlığın karşısında. Bunu çözecek olan merciler de MHK ve TFF. Herkes şunu iyi bilmeli ki, bu yetki sahibi kişiler ya bu işi layıkı ile yönetmek zorundalar ya da bunu beceremiyorlarsa gereğini yapmak zorundalar. Gereğinin ne olduğunu, sizin yorumlarınıza bırakıyorum."

"SOSYAL MEDYAYI YÖNETMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Ümit Özat: "Batshuayi'nin yaptığı ayıp bir şey" Ümit Özat: "Batshuayi'nin yaptığı ayıp bir şey"

"Geçen senelerde MHK'yi ve hakemleri yönetmeye çalışıyorlardı, şimdi sosyal medyayı yönetmeye çalışıyorlar. Açılar arayıp bulup, o açılardan kendilerine mağduriyet yaratmak. Her şey planlı, her şey düşünülmüş. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Düşünmedikleri şeyler de oluyor, göreve geldiğimiz ilk sene bizim şampiyon olmamızı beklemiyorlardı. Bu sene hiçbir şeyi şansa bırakmamak için böyle çalışıyorlar."

"Doğru yolda olanın kimseden korkusu olmaz. Galatasaray demek, adalet ve doğru için sonuna kadar mücadele etmektir. Biz bundan vazgeçmeyiz."

ALİ KOÇ'A GÖNDERME: "1 SANİYE BAŞKAN OLARAK KALAMAZ"

"Belki de spor tarihinde ilk kez belki de bir başkan 'Ben başkanken bizi şampiyon yapmayacaklar' diye açıklama yaptı. Üstelik bu kişi 5 senedir başkan. Seni şampiyon yapmayacak kim? Kimi kast ediyorsun? Samimiyse açıkla. Böyle açıklama olmaz. Galatasaray'da bu açıklamayı yapan kişi, 1 saniye bile başkan olarak kalamaz."

"MAAŞLARI BIRAKIN PRİMLER DAHİ ÖDENMİŞTİR"

"Son günlerde yapılan algılara bağlı olarak... Kulübümün mevcut maaşları bırakın, primleri dahi ödenmiştir. Ne amatör şubelerde ne de profesyonel futbol takımında, Galatasaray formasını terleten kimseye 1 kuruş borcumuz yoktur."