Başkan Özbek, Ali Koç'un Erden Timur'la ilgili söylediği sözlere cevap verdi.

"KÜÇÜK BİR TEHDİT DEĞİL"

"O kadar kalabalığın önünde başkanvekilimi tehdit ediyor. Tehdidin boyutu da küçük bir tehdit değil. Bugün, yarın, bundan sonra... Bu nedir ya? Hiç mi düşünmüyorsun? 60 milyon insanı yönetiyoruz burada. Bu durumdan biri vazife çıkarıp başkanvekilime bir şey yapsa ne olacak?"

"BİR ŞAMPİYONLUK İÇİN DEĞER Mİ?"

"Kendisine sesleniyorum: konuştuğun kelimeleri gece yatmadan bir daha dinle. O tehditlere, o konuşma tarzına bizden kesinlikle aynı tarzda bir cevap gelmez. Bir şampiyonluk için değer mi? Bir can gitse, bir saldırı olsa. Trabzon'da yaşadık. Son derece önemli bir ailenin ferdi, yurt dışında eğitim görmüş... Yakışıyor mu ya? Galatasaray yönetim kurulu ve Galatasaraylılar, hiçbir zaman onun seviyesine inmeyecek."

Dursun Özbek ve Abdürrahim Albayrak'ın anlaşma şartları! Dursun Özbek ve Abdürrahim Albayrak'ın anlaşma şartları!

"SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM"

"Bir ülkede bu kadar birliği beraberliği tehdit eden bir konuşma olamaz. Bugüne kadar hiçbir spor adamından hatta kimseden bu kadar açık bir tehdit duymadım. Başka bir sektörü çağrıştırıyor bu konuşmalar. Ben buradan Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum hemen. Hukukun artık bu işte gereğini yapmasını bekliyoruz. Olayla ilgili söylemek istediklerim bu kadar. Bütün taraftarlarımdan, sporseverlerden itidal talep ediyorum." ifadelerini kullandı.