Özbek, transfer dönemi ve Erden Timur'un ayrılığıyla ilgili de demeçler verdi.

"TRANSFERLERİN BAŞINDA BEN VARIM"

"Futbol, Galatasaray Sportif A.Ş'de yönetiliyor. Bu yönetimin de başkanı benim. Bugün de benim, dün de bendim. Yapılan tüm transfelerin başında ben vardım, bugün de ben varım."

ERDEN TİMUR'A DAİR

"Erden kardeşimi daha önce sponsorluk için ilk ben ikna ettim. Sonrasında Galatasaray ile ilişkisi hiç kesilmedi. Her Galatasaray'a bağlı bir kardeşimiz. Ben kendisine devam etmesinin iyi olacağını söyledim. Teklifte bulundum."

"HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK"

"Erden kardeşimin Galatasaray'a vereceği katkılar son bulmamıştır. Her zaman kapımız zaten açık. Tutunacak bir dal dediniz. Galatasaray koca bir çınar. Eğer tutunacak bir dal ararsan mutlaka vardır. Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum, ben onun babası yaşındayım ve başkanıyım. Galatasaray'a hizmet etmeyi şuraya getirirseniz bu Galatasaray değerlerini bilmemek olur. 'Ben başkan olacaktım' falan, Galatasaray böyle düşünmez. Galatasaray'a hizmet etmek, Galatasaray'ı sevmekten geçer."

"HER YÖNETİM ELEŞTİRİLMİŞTİR"

Mehmet Demirkol'dan Kerem Aktürkoğlu'na tavsiye Mehmet Demirkol'dan Kerem Aktürkoğlu'na tavsiye

"Galatasaray Spor Kulübü diğer kulüplere pek benzemiyor. Galatasaray eleştiriye çok açık bir kulüp. Eleştirileri dinlemek ve onlardan faydalanmak zorundasınız. Ayrıca şeffaflık. Ekip çalışmasına yakın olmak. En önemlisi de hesap verebilir olmak. Bunlar içerisinde her yönetim eleştirilmiştir. Daha önceki dönemleri hatırlayın. Erden kardeşim genç ve hassas kardeşim. Bunlardan etkilendiğini düşünüyorum." dedi.