Galatasaray yönetiminde 2 ayrılık daha! Harekete geçildi... Galatasaray yönetiminde 2 ayrılık daha! Harekete geçildi...

Efes'ten sonra Panathinaikos'un başına geçen Ergin Ataman'ın Galatasaray hakkında sarf ettiği sözler şöyle...

ERDEN TİMUR İKİ ŞAMPİYONLUK KAZANDIK DEDİ

"Şampiyonluktan sonra Erden Timur beni aradı ve tebrik etti. Ben de Okan hocaya şampiyonluk maçı biter bitmez mesaj atıp tebrik ettim. O da ertesi günü beni aradı. Erden Timur, beni arayarak, 'bu sene iki şampiyonluk kazandık' dedi."

GALATASARAY'DAN TEKLİF ALMADIM

"Galatasaray'dan hiçbir teklif almadım. İyi bir Galatasaraylıyım, iyi bir Galatasaray kongre üyesiyim, her zaman Galatasaray'ın yanındayım ama onların da kendilerine göre bir projeleri var. Çok büyük bir saygı içerisindeyiz."

EFES'TEN NEDEN AYRILDI?

"Bu kadar büyük başarılar elde ettikten sonra bir ayrılık kararı almak kolay değil. Her açıdan... Benim açımdan da kolay olmadı bu kulüp açısından da kolay olmadı. Ama biz son derece medeni bir çerçeve içerisinde bundan 2, 2,5 ay önce başkanımızla bir toplantı yaptık. Ve orada bir fikir alışverişi içerisinde yaptıklarımıza karşılıklı olarak büyük bir saygı duymamıza rağmen gelecekle ilgili bir değişimin her iki tarafın içinde olumlu olacağına kararına vardık. Bu kararı biz birlikte verdik. Ne ben o toplantıya gittiğimde Panathinaikos'la anlaşmıştım ne de başkanımız beni çağırıp biz senle devam etmeyeceğiz dedi. Biz o toplantıda sezon bitmeden bir değişime gitmek için önümüzü açma kararı aldık. Başkanımız bana kulüplerle görüşme, anlaşma şeyi verdi onlarda tabii kendi yoluna bakmak için bir takım antrenörle görüşmeye başlayacaklar."