6 yıl Galatasaray scout ekibinde çalışan Mustafa Demirtaş'ın genç futbolcuyla ilgili açıklamaları şöyle...

"ARTILARI SAY SAY BİTMEZ..."

"19 yaşında orta saha oynayan ve sol ayaklı bir futbolcudan söz ediyoruz. Artılarından bahsedersek say say bitmez. Çok kuvvetli. Bayern Münih'in rezerv takımında da kendisinden büyük futbolcularla fazlaca maç oynadı. Topa vurma beceresi yüksek, şutları çok etkili, Oyun görüşü iyi olduğu için isabetli uzun paslar atabiliyor ve pozisyon bilgisi de çok başarılı."

EKSİ ÖZELLİKLERİ

"Genç oyuncunun iki eksi tarafı var: Dinamizm ve Dripling. Topla hareket edemiyor, top rakipteyken de rakibini kovalamıyor. Patlama özelliğini geliştirmesi gerekiyor, oynadığı maçlarda kalıcı tempo göremiyoruz."

"TORREİRA'DAN FARKI..."

"Eyüp'ün Torreira'dan farkı biraz daha yumuşak bir futbolcu. Oyun kurucu 6 numara ve savunmacı 8 numara gibi oynayabiliyor. Kendisine biraz zaman verilmesi lazım."

Felipe Melo, Fenerbahçe'nin 6-1'lik yenilgisiyle dalga geçti Felipe Melo, Fenerbahçe'nin 6-1'lik yenilgisiyle dalga geçti

"TÜRKİYE KUPASI'NDA ŞANS BULACAK"

"Eyüp Aydın'ın ismi Şampiyonlar Ligi'ne bildirilmedi. Süper Lig'de zaten rotasyon belli. Türkiye Kupası maçlarında ilk 11 başlayacak. Bu sezon orada kendini göstermeye çalışacak. Üst üste sakatlıklar olursa o zaman ligde şans bulabilir." dedi.