Gardi, Zaniolo'yu sadece Galatasaray'ın değil başka takımların da istediğini kaydetti.

"GALATASARAY'IN AVANTAJI VARDI"

"Avrupa pazarının son gününde Zaniolo'yu uygun bir kulübe götürmenin mümkün olmadığını biliyordum. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde oynamıyordu veya Premier Lig takımlarıyla rekabet edebilecek durumda değil. Ancak, Türkiye'de transfer pazarı daha geç bittiği için bir avantajları vardı. Ocak sonunda Zaniolo'nun menajeriyle görüştüm. Eğer bir kulübe gidemezlerse Galatasaray'ın Zaniolo'yu istediğini söyledim. Ardından Roma'dan Friedkins ve Tiago Pinto ile görüştüm. Kiralama teklifi sundum, hemen geri çevirdiler. Bana 'Zaniolo sadece bonservisiyle ayrılabilir' dediler. Galatasaray Başkanvekili ile birlikte bu transferin çok iyi olacağını, Zaniolo'nun depresyondan çıkıp yeniden gülebileceğine inandık."

"OKAN BURUK, 2019'DAN BERİ BEĞENİYOR"

"Galatasaray'ın teknik direktörü, 2019'da Başakşehir'de görev alırken Roma'ya karşı oynamış ve Zaniolo'yu çok beğenmiş. O günden beri kendisini çalıştırma fikri vardı. Galatasaray'ın kendisine has yetenekleri, fiziksel ve teknik özellikleri olan bir oyuncuya ihtiyaç duyuyordu. Bu transfer, bir Türk kulübünün tarihindeki en önemli ödemeyi temsil ediyorum. (Editor Notu: Il Tempo'nun haberine göre; Galatasaray, Roma ile 16.5 milyon euro ve 13 milyon euro bonuslar üzerinden anlaşma sağladı. 13 milyon euro'luk bonusların yarısının gerçekleşmesi muhtemel olduğu kaydedildi. Ayrıca, ek olarak sonraki satıştan yüzde olduğu da belirtildi." Kolay bir transfer değildi. Romalılar da orta noktaya gelince anlaşma oldu."

"FENERBAHÇE'NİN TEKLİFİ DAHA FAZLAYDI"

"Masada benzer rakamlarla Fenerbahçe'nin de teklifi vardı. Hemen hemen aynı bonusları içeriyordu. Aslına bakarsanız Fenerbahçe'nin hem Roma'ya hem Zaniolo'ya sunduğu teklif, Galatasaray'ın teklifinden biraz daha fazlaydı ama Nicolo, Galatasaray'ı seçti."

"ZANIOLO TRANSFERİYLE ÇALIŞMA FIRSATIM OLDU"

"Roma'nın önemli bir kadrosu var. Hem lig, hem Avrupa için rekabetçi bir kadro kurdular. Zaniolo transferiyle birlikte Roma'dan Tiago Pinto ile çalışma fırsatım oldu. Umarım gelecekte de devam ederiz. Kim bilir, belki Galatasaray'dan bir oyuncuyu Roma'ya götürürüm."

"10 TEKLİF VARDI AMA G.SARAY'I SEÇTİ"

"Türk Ligi, her zaman önemli bir lig olmuştur. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve son zamanlarda Başakşehir gibi en üst seviye takımlar düzenli olarak Avrupa'da mücadele ediyor. Türk Ligi'nde her zaman çok büyük yıldızlar oynamıştır. Örneğin, futbol kariyerinin en olgun dönemini geçiren ve daha 29 yaşında olan Mauro Icardi, PSG'yı bırakıp Galatasaray'a transfer oldu. Mauro Icardi'ye Avrupa'nın en büyük takımları da dahil olmak üzere 10 tane teklif vardı ama o Galatasaray'ı seçti."

Kulüpler Birliği'nde Dursun Özbek ve Erden Timur'a tavır! Kulüpler Birliği'nde Dursun Özbek ve Erden Timur'a tavır!

"TORRES'İ ROMA'YA GETİRİYORDUM"

"2014'te Chelsea'den Fernando Torres'i neredeyse Roma'ya getiriyordum. Çok yaklaşmıştım. Londra'da bir toplantı yaptık. Satın alma maddesi yüzünden bu anlaşma son anda iptal oldu."

"ETO'O VE GOMEZ TRANSFERİYLE ADIM ATTIM"

"Türkiye Ligi'nde taraftarların eşsiz bir turkusu var. Oyuncular için de sonsuz bir sevgi. 2015'te Samuel Eto'o ve Mario Gomez transferleriyle birlikte Türkiye'ye adım attım. 2021'de Trabzonspor benden yardım istedi. Marek Hamsik ve Bruno Perez transferlerini yaptım. Geçtiğimiz haziran ayında Galatasaray'ın yönetimi değişti ve Avrupa'da yeniden söz sahibi olmak isteyen bir başkan göreve geldi. Şu an için işleri istediği gibi gidiyor ama bilirsiniz futbolda başarı kolay değildir."