150 milyon dolarlık dev proje

Dursun Özbek ve yönetimi yönetimi, mali darboğazı aşabilmek için çareyi Mecidiyeköy’de yaptırdığı oteli satmakta buldu.

FUTBOL 06.04.2016, 12:14
12142
150 milyon dolarlık dev proje

Başkan Dursun Özbek’in ilk kez mali genel kurulda dile getirdiği ‘oteli satma’ düşüncesini harekete geçirmek için düğmeye bastığı ve alınan kredi ile birlikte toplam maliyeti 30 milyon Dolar’ı bulan otelin, temmuz ayında tamamlanır tamamlanmaz satışa çıkarılacağı bildirildi.

Yönetim, oteli 150 milyon Dolar civarı bir rakama satıp 120 ila 125 milyon Dolar’a yakın kar elde etmenin planlarını yapıyor.

GENEL KURULDAN ONAY İSTENECEK

Bu parayı tamamen artan banka kredi borçlarını kapamak için kullanacak olan başkan Dursun Özbek, kulübün belini büken yüksek faiz bedellerinden kurtulmayı hesaplıyor. 17 bin metrekare üzerine inşâ edilen oteli önce kulübün işleterek yılda 5 milyon Dolar gelir elde edeceğini belirten yönetim, daha sonra yaptığı hesapla bu plandan vazgeçmiş ve satarak gelir elde etme yöntemini belirlemişti.

Sarı-Kırmızılı kulüp, banka faizleri ve borçlar nedeniyle senede 40 milyon Dolar’a yakın faiz ödüyor. Satıştan gelecek sıcak parayla bütçede rahatlama hedefleniyor. Başkan Dursun Özbek’in kendi projesi ile hayata geçen otelin satışı için, mayıs ayında genel kuruldan onay alınması bekleniyor.

Yorumlar (5)
gs 6 yıl önce
hep dev projeler zaten her zaman .sonuç ? bir sürü zarar eden bir kulüp.koltuklarını satıp gitsinler en büyük proje bu olur bence
Hy 6 yıl önce
Bu Takımıve kulübü ne hale getirdiniz.
Bunun vebalini ödersiniz..
Y.Z. 6 yıl önce
Allah belanı versin senin , Durmasın defolup gitsin Ozbek Şerefsizi Seni devamlı görmekten , boş boş konuşmalarından , takım ve taraftarları hiçe saymamalarından , oyuncularla. Olan uzak durmalarınız dan , Hicbir zaman Cimboma ve taraftarlara yapılan haksız davranış ve tutumlarda yanlarında olmadınız . Şimdi sıra oteli satıp boşalan ceplerinizi doldurmak mı ?. Orayı , burayı borc göstererek , neyi nereyi , daha kimleri zengin edecek , şahsınıza ait özel yatırımlar yapacakcınız . Hicbir zaman Cimbomu düşünmediniz ne iyi hoca nede oyuncu lar almadınız . . . . Şerefsizler . . . .
Onur 6 yıl önce
Dolar bazında borçlanınca faiz yılda %2 civarı olur ne kadar kredi kullanıyorlarda yılda 40 milyon $ faiz ödüyoruz akıl tutulması bu yahu hırsızlar kulübü
Ziya 6 yıl önce
ne war ne yok satarak borç azaltmayı babamda yapar.hatta sizden daha iyi yapar.bu yönetimin hiçbir esprisi yok.way halimize...
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P