Adnan Öztürk bombaladı

Galatasaraylı yönetici Adnan Öztürk TRT Spor'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 17.05.2013, 00:16 17.05.2013, 00:21
3918
Adnan Öztürk bombaladı

TFF'yi istifaya davet eden Öztürk'ün açıklamaları şekilde;

"Bu sezon bitiyor. Yıldırım Demirören'e sempatimiz var ama derhal ve derhal istifaya davet ediyorum. Seçildikleri günden beri eyyamla bir müesseseyi yönetemezsiniz. Tamamıyla futbola endekslenmiş bir Türkiye'de futbol kadar adalatin tamamıyla dağıtıldığı bir mekanizmada adaleti eyyam la dağıtırsanız olmaz. Adaleti sahada dağıtan hakem kaale alınmadı.

ÇAY, KURABİYE YENMİYOR

"Lig bittiği için kurullarıyla beraber güzelce istifa etsinler. Kulüpler birliğinde oturup konuşuyoruz. Orada sadece çay kurabiye yenmiyor. Burada adaleti spora yakışan şıklıkta dağıtan mekanizmayı oluşturan kurumsak gerekeni yapmalıyız. Bu Federasyonun süratle gereğini yapması ve görevini bırakması gerekir."

"Bu akşam burada geçmişi deşmeye gerek yok. Bence somut önerilerle gelmek lazım. Somut önerim federasyondur her zaman yöneticiler sorumluıdur. Ben kulübümde olan her şeyde sorumluyum. Adaleti dağıtacak mekanizma özerktir. Demirören'in niçin geldiği önemli değil bence misyonunu tamamlamıştır."

SAHA ÇAMUR İÇİNDE..

"Ne yöneticilerin, ne başkanların manevra ve eyyam alanı kalmamıştır. Burada Halil Ünal'ı da göreve davet edelim. Tüm başkanlar toplansın. İsterlerse TRT aracılığıyla hepimiz buradayız bundan büyük şahit olmaz. Kulüpler arasında bir tarihi düşmanlık yok. Etik konusunda bir sorunumuz var."

"Adaleti dağıtan insanlar gerçekten adil olurlarsa biz oraya gidemeyiz. Ben oyuncuma gereken cezayı vermek zorundayım. Saha o kadar çamur içinde ki, oyuncuma neden rugan ayakkabıyla çıkıyorsun diyemem. Eyyamlar, oyunlar havada uçuşuyor. Ben kendi adıma çok önemli bir camianın yöneticisi olarak buna bütün kamuoyunun önünde sözümü veririm. Ama eyyam can kaybına kadar gitti."

"Volkan-Sabri sahnesi sebep değil sonuç. Ben daha şahin yönetici olarak söyleyeceğim. Türkiye'de 500 tane oyuncu var. Bunlar sebep değil sonuç. Biz yukarıdaki yapıyı ilkeli, prensipli kararlarından şaşmayacak adamlardan seçersek biz yöneticiler de İstinye'ye gidip hak arama yerine bu sporcularımızın gerektiği şekilde centilmence yönetmek için gerekli zemini hazırlamak için çalışırız. Ceza vermek benim işim değil. Sabri'nin hocası var Fatih Terim var, onun gereğini yapar. Suç onların değil, suç yukarıda."

Yorumlar (3)
memo 7 yıl önce
ben olsam volkan demirele futboldan men cezasi veririm ömür boyu oynatmam o serefsizi ayrica emre belözoglumu ne iti onu ztn tr ye sokmam amina indigimin gavati serefsiz it azize baskan yirtti yine kari kilikli it
editör 7 yıl önce
çok yazım hatası var. ayrıca ednan başgan sonuna kadar haklı.
SAFFET IŞIK 7 yıl önce
kesi̇nlik adnan beye katiliyorom tff başkani gi̇zli̇ bi̇r fenerbahçeli̇dir ben buna i̇naniyorom verdiği bütün kararlar eyam i̇çinde bi̇ bakin volkan yaptiğna bakin dli̇ danlar gi̇bi̇ herkase saldiriyor bunun cezasi 5 maç yildirim demi̇rören bjk ne yaptiki̇ türk futbolonda yapsin bjk batirdi sira türk futbolonda istıfaya davet edıyorom sayın tff lütfen gereğını yapın yoksa türk halkı gereğnı yapar saygılarımla arz ederım
20°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P