Berat Albayrak'dan Trabzonspor hamlesi geliyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'ın Trabzonspor'a başkan olmak için nabız yokladığı iddia edildi.

FUTBOL 26.12.2020, 22:26 26.12.2020, 23:34
15216
Berat Albayrak'dan Trabzonspor hamlesi geliyor

Kısa süre önce yazar Yusuf Turgut, Maliye eski bakanı Berat Albayrak’ın Trabzonspor’a yaptığı hizmetleri tek tek sıraladı. Sonra da Berat Albayrak'ın Trabzonspor başkanlığı gibi bir seçeneği olduğunu yazdı. Turgut’un bu yazısı Trabzonspor camiasında ciddi yankı uyandırdı. Şehirde Albayrak'ın ilk kongrede aday olacağı konuşulmaya başlandı.

GALATASARAY MAÇINDAN SONRA TEPKİLER YÜKSELDİ

Trabzon'da yerel basın, Galatasaray maçından sonra yönetime oldukça tepki gösteriyor. Mağlubiyetin yanında futbolcuların silik görüntüsü taraftarı bir hayli bozguna uğrattı. Basında çıkan haberlere göre Bordo mavili taraftarlar, yönetimdeki kan değişimine ve Berat Albayrak ismine de sıcak bakıyor.

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak 1 Ocak 1978 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babasının adı Sadık'tır ve aslen Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyündendir. Lise eğitimini Özel Fatih Koleji'nde yapmıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamlayan Albayrak, New York'ta Pace Üniversitesi'nde finans üzerine MBA (Master of Business Administration; İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) yapmıştır.

1996 yılında meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılında profesyonel olarak iş hayatına başlamış ve Çalık Grubu'nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business'te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD'den Türkiye'ye dönen Albayrak, holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding'e Genel Müdür olarak atanmıştır. Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı. 2013 yılının sonunda özel sektörden ayrılarak Sabah Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev alan Albayrak, Marmara Üniversitesinde de Bankacılık ve Finansman alanında ders vermekte, birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevler üstlenmektedir.

Kaynak: Fotospor / Sözcü

Yorumlar (1)
ahmet selman kararlı 11 ay önce
şaka mı bu haber? berat albayrak bakan idi? onu unuttunuz mu, hem de bir değil iki ayrı bakanlık mevkiinde görev yaptı. nerede onlar? :) komiksiniz cidden
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P