Cüneyt Tanman'dan olay sözler

Galatasaray eski yöneticisi Cüneyt Tanman, kulüpte yaşanan teknik direktör değişikliğiyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu. 

FUTBOL 15.02.2017, 15:16 15.02.2017, 15:21
1093
Cüneyt Tanman'dan olay sözler

Dursun Özbek yönetiminden istifa eden Cüneyt Tanman, Riekerink'in gönderilmesi ve Tudor'un göreve getirilmesiyle alakalı sarı kırmızılı kulüpte işleyen süreci değerlendirdi. 

NTV Spor'a konuk olan Cüneyt Tanman, Riekerink'in Galatasaray'da yaşadığı süreç hakkında şunları söyledi:

Galatasaray, Riekerink'i o göreve getirmek zorunda kaldı. Ekonomik zorluklar nedeniyle. Hem zaman, hem de bütçe itibariyle şartlar oluştu. İyi bir teknik adam getirmeye kalksanız ciddi bir bütçe isteyecek. 

"Sneijder demokrasi kılıcı gibi..."

Sneijder'den teknik adam yaratmak gibi bir projeniz olsaydı, Riekerink ile beraber bir formül üretilebilirdi. Bu formül önceden deklare edildiği için yol boyu daha başarılı olabilirdi. Hayır! Sneijder hiç karışmıyor gibi bir söylem kimseyi inandırmadı ve yanlış oldu. Yol boyu demokrasi kılıcı gibi üstünde durdu. İşte kararları aldırıyor gibi. Zaman zaman yanlışlar oldu ve yönetimin de bu yanlışları değerlendirildiği oldu. 

"Galatasaray'ın akademisi darmaduman"

Galatasaray'ın akademisi darmaduman! Her gelen teknik adamın değiştirdiği bir sistem var. Üst yapıya bakıyorsunuz, tablo ortada. 9 tane teknik direktör değiştirilmiş. Teknik adamlar sihirbaz değil sonuçta. Teknik direktörü getirirken onun ne istediğini, sizin ne istediğinizi ve vizyonlarını birleştirmeniz gerekir. Galatasaray'da bunlar olmadı. 

Ayrıca Cüneyt Tanman, Hamza Hamzaoğlu'nun hedeflerinin dar olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P