Ek transfer dönemi için başvuru yaptılar

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, GZT'ye yaptığı açıklamada ek transfer dönemi için TFF'ye başvuruda bulunduklarını söyledi. Ünsal, Ekim ve Mart aylarının başında açılacak ek transfer dönemlerinin hem futbolcular hem de kulüpler için faydalı olacağını ifade etti.

FUTBOL 08.09.2018, 18:10
846
Ek transfer dönemi için başvuru yaptılar

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, ek transfer dönemiyle ilgili GZT Spor Servisi’nden Barlas Ateşli'ye açıklamalarda bulundu.

Karabükspor ve Eskişehir gibi kulüplerin yeni transferlerine lisans çıkaramaması sebebiyle birçok futbolcunun mağdur olduğunu belirten Hakan Ünsal, konuyla ilgili TFF’ye başvurduklarını söyledi. Ünsal ayrıca ek transfer döneminin açılması konusunda FIFA nezdinde herhangi engel olmadığını da belirtti ve benzer uygulamaların kullanıldığı Avrupa Liglerinden örnekler verdi.

Her iki transfer döneminden sonra birer haftalık mini transfer dönemin açılması gerektiğinin altını çizen Ünsal, Ekim ve Mart aylarının başında açılacak ek transfer dönemlerinin hem futbolcular hem de kulüpler için faydalı olacağını savundu.

FIFA'nın 818 No'lu genelgesi sayesinde bu projenin hayata geçmesinin mümkün olduğunu belirten Hakan Ünsal, Türkiye'ye en rahat adapte edilebilecek sistemin Fransa'da devam eden uygulama olduğunu vurguladı.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P