Hamzaoğlu ilk kez itiraf etti

Galatasaray teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, yine çarpıcı açıklamalar yaptı.

banner384
FUTBOL 03.12.2015, 14:21 03.12.2015, 18:15
15452
Hamzaoğlu ilk kez itiraf etti
Galatasaray'da görevine son verilen teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, 1 senelik döneminde elde edilen başarılarla gurur duyduğunu söyledi.

Kedisini, teknik heyetini ve Galatasaray takımını başarılı bulduğunu aktaran Hamzaoğlu, "Geldiğimizde zorlu hedefler vardı. Dördüncü yıldızın, 20. şampiyonluğun elde edilmesi gerekiyordu. Kazanılması gereken kupalar vardı. Bunların hepsini almışız ve şükürler olsun ki elde edilen başarılardaki bizim de payımız var. Bugün gururunu yaşıyoruz" dedi.

Oyuncuların açıklamaları

Hamzaoğlu, görevinden ayrılmasının ardından bazı oyuncuların, iyi çalışmadıkları, taktik anlayışları olmadığı yönünde açıklamaları olduğunun aktarılması üzerine, bu konunun yanlış anlaşıldığını belirtti.

Bu tip açıklamaları bulunan isimlerden Sneijder'in kendisine mesaj attığını ve sonra da konuştuklarını aktaran Hamzaoğlu, şunları söyledi:

"Bana, açıklamalarının farklı yöne çekildiğini söyledi. 'Takım olarak daha fazla çalışmamız gerektiğiyle ilgili bir şeyler söylemeye çalıştım' dedi. Artık geleceğe yeni bir umutla bakmalılar. Kimsenin, 'her şey güllük gülistanlık' demesini beklemiyorum. O zaman niye değişiklik yapıldı. Bir cevap vermek gerekiyorsa, o zaman geçen seneki şampiyonluklar nasıl geldi. Bana haber gönderdiler ve yanlış anlaşıldıklarını söylediler. İnşallah çok çok başarılı olsunlar."

"Mustafa Denizli ile dün görüştüm"

Denizli'nin göreve getirilmesi sonrası tebrik mesajı attığını ancak tecrübeli teknik adamın bu mesajı görmemiş olduğunu paylaşan Hamzaoğlu, "Denizli hocam beni aradığında, telefonum yanımda değildi. Sonra ben aradım ulaşamadım. Önce İzmir'e, oradan da yurt dışına gitmiştim. Yurt dışından iki gün önce döndüm zaten ve dün de Mustafa Denizli hocamla görüştüm" ifadelerini kullandı.

"Kulübüme ileride daha iyi durumda dönmek istiyorum"

Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'da teknik adamlık görevinin sonlandığını ancak ileri dönemde yeniden burada çalışmayı arzuladığını paylaştı.

Galatasaray'da görevinden alınması sürecini anlatan Hamzaoğlu, Umut Bulut'un sözleşmesinin uzamasıyla ilgili bölümün yaşanan krizde etkili olduğunu anlattı.

Hamzaoğlu, "Anahtar sözcük, 'ben sözleşmesini uzatırdım' demem. Herkes biliyor ki yetki bende değil. Demek ki o güne kadar olan şeyler üzerine birikti. Böyle bir şey yaşadık. Ancak her oyuncum için aynı reaksiyonu verirdim" şeklinde konuştu.

KISA KISA HAMZA HAMZAOĞLU: 

* Galatasaray, UEFA'da final oynar
* Kevin, bana da gitmek istediğini söyledi
* Mario Gomez, transferde ilk tercihim olmadı
* Bilal, Melo'nun değil Dzemaili'nin alternatifi
* Mustafa hocam ile yarım saat telefonda konuştuk
* Sneijder aradı ve durumunu anlattı
* Daniel Alves ile görüştüm, 7 milyon euro istedi
* Maxi Pereira, 4 yıl kontrat + 3 milyon euro istedi
* Yönetimin istediği raporu, ben de basından duydum

"DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE G.SARAY'A DÖNMEK İSTİYORUM"

Galatasaray'a daha güçlü olarak dönmek istediğini ifade eden Hamzaoğlu, "İleride kulübüm yine beni hizmet için çağırırsa yarım kalan hedeflerimize ulaşmayı arzu ederim. Dönmek istiyorum. Şu anda aldığım direkt bir teklif yok ve ben de biraz dinlenmek istiyorum. Daha farklı tecrübeler yaşamak istiyorum, öncelikli olarak gelirse yurt dışından bir teklif gelirse değerlendirmek istiyorum. Bursaspor'dan bir teklif gelmedi, şartlar uygun olursa, proje uygun olursa her kulüpte çekinmeden çalışabilirim" ifadelerini kullandı.

"BASININ BİR KISMI BANA OPERASYON YAPTI"

Hamzaoğlu ayrıca, kendisine operasyon yapıldığını ima ederek, "Galatasaray'da beni çok yıpratmaya çalıştılar, özellikle bazı gazeteciler benim için çok ağır eleştirilerde bulundu. Basın tarafından kasıtlı olarak yıpratılmaya çalışıldık. 1 sene şampiyon olduk, sanırım 2. şampiyonluk fazla olurdu." şeklinde konuştu. 

"SABAH TRANSFER KONUŞTUK, AKŞAM GİTTİM"

Galatasaray'dan ayrıl sebebinin, bir gün önce basına yaptığı açıklamalar olarak kendisine sunulduğunu ifade eden Hamzaoğlu, "Ayrılık günü sabah antrenmandaydık. Scout ekibiyle devre arasında yapacağımız transferleri konuştuk. Cenk aradı, Fatih İşbecer'in aradığını ve kulübe çağırdığını söyledi. Trafik var diye yarın konuşsak olur mu dedim. "Sonra telefon geldi, çağırdılar. Hocam bekliyoruz dediler, çıktım yola gittim. Yolda Fatih hocayla konuştuk hatta. Görüşmek için odaya girdik, başkan karşıladı beni, hemen 'Biz ayrılma kararı aldık' dedi bana. Gittim, oturur oturmaz başkan dedi ki,yolları ayırmak istiyoruz. Bende hayırlı olsun dedim.Sebebi Umut açıklamalarımmış.'' dedi.

"GALATASARAY'DA BAŞARILIYDIK"

"Galatasaray'da başarılı bir dönem geçirdik, geldiğimiz zaman kötü bir dönemdi ancak iyi şeyler yaptık, 3 kupa birden aldık. Bu sezon da iyi bir takım bıraktık, Atletico Madrid maçından da çok ümitliydim, kazanabilirdik. Bu sene de baktığımız zaman hedeflerinden sapan bir Galatasaray yoktu, yönetim böyle bir karar aldı ve biz de saygı duyduk."

"Ibrahimovic bizim ilgi alanımızda değildi ve bizim mevcut ekonomik yapımızı göz önüne aldığımız zaman da böyle bir transferi yapmak çok zordu. Ben de isterdim ama mümkün değil. Ben de Bruma'nın Telles'in kiralanmasını istemezdim ama önümüzdeki yıllara kadroyu hazırlamak istedik."

"Daniel Alves ile ilgili bir düşüncemiz oldu, Tarık geçen sezon performans olarak düşüktük. Sabri ile de devam edecektik. Alves'in menajeri geldi, görüştük. Kendisi ile ben, telefondan görüştüm ancak istediği rakamlar çoktu. Bizden imza parasıyla beraber 7 milyon euro istedi, bu olmadı. Maxi Pereira da bizden 4 yıllık kontrat ve yıllık 3 milyon euro talep etti ama ekonomik olarak çoktu. Biz de alternatif olarak Sabri ile devam ettik."

MARIO GOMEZ İLK TERCİHİM OLMADI 

"Mario Gomez ile ilgili başka bir planlarımız vardı, Avusturya'da Cüneyt ağabey ile Mario Gomez yeniden gündeme geldi, ben Niasse tarzı bir oyuncu istedim ama daha sonra Gomez'e alıcı gözüyle bir daha baktık. Fiorentina'da iyi şeyler yapmadı ancak biz yine de üzerine gittik, bize 9 milyon euroluk maliyet çıkarttılar, Beşiktaş başka bir yöntem ile transfer yaptı"

BİLAL KISA, MELO'NUN ALTERNATİFİ DEĞİL

"Biz Bilal'ı Melo'nun alternatifi olarak almadık. Biz, 2.5 milyon euroluk Dzemaili'yi alternatif olmasın dedik, 750 bin euroya Bilal'i alternatif yapalım dedik. Aynı şekilde 2 milyon euro alan Yekta alternatifimiz olmasın, 600 bin euro alan Jem Karacan alternatifimiz olsun dedik. Galatasaray, transferi ilk defa artı ile kapattı"

BURAK YILMAZ KONUSU...

"Ben, her oyuncunun maksimumu vermesi için çaba gösterdim. Bunun için de bazı yöntemler vardır. Ben de Burak'tan verim almak için her yolu denedim. Biz geldiğimiz zaman sürekli ofsayta düşen bir Burak vardı ve bunu da biraz törpülemeye başladık. Bir süre iyi gittik ancak daha sonra Burak kendi stiline döndü. Sivas'ta da özellikle Umut'u oynatmadım, Podolski ile başladım ki Burak gereken mesajı alsın. Benim hiçbir oyuncum ile sorunum olmadı, olamaz ve sorunum olan oyuncu ile beraber çalışmam"

SNEIJDER BENİ ARADI VE KONUŞTUK 

"Sneijder bana mesaj attı, daha sonra da telefon ile konuştuk. Söylediklerinin yanlış yere çekildiğini söyledi ve takım olarak bazı şeyleri yapmamız gerektiğini ima ettim dedi. Benim bir sorunum yok, bundan sonrası önemli, takılmamak gerekir. İyi bir takım var ve oyuncuların söylemleri de normal. Çok zor bir psikoloji de maça çıkıyorlar. Bizim takım boyumuz en son 28 metreye kadar düştü, geçen sene o şampiyonluk nasıl kazanıldı? Çalışıyoruz demek ki..."

"KEVIN, SÖZLEŞMEYİ İMZALADIĞINDA "GİTMEK" İSTİYORUM DEDİ"

Felipe Melo gitmeseydi, Kevin'i almayacaktık. Kevin'in lisansı yetişmedi, saniyeler dakikalar etkili oldu, kimseyi suçlamıyorum bu konuda, herkes elinden geleni yaptı. Kevin, ilk anlaştığımız zaman bizi de aynı şekilde geldi ve gitmek istediğini söyledi, "Geri dönmek istiyorum" dedi. Kevin ile konuştuk ve kendisine Almanya'ya gitmesi için izin verdim, daha sonra İstanbul'a geldi ve yine haftasonları Almanya'ya gitmesi için de izin verdik. Son zamanlarda da kendisinden çok memnunduk, kendisi de bizi benimsedi, arkadaşları ile olan diyaloğu da iyiydi. 

 "MUSTAFA HOCAM İLE DÜN YARIM SAAT KONUŞTUK"

"Mustafa hocama ilk Galatasaray'a imza attığı anda mesaj attım, hayırlı olsun dedim. Dün de aynı şekilde hocam ile görüştük. Bir türlü görüşememiştik ama şu dün akşam konuştuk. Hocamla yarım saat konuştuk, takımla da ilgili bazı şeyler konuştuk. Mustafa hocamın telefonunu açmama gibi bir durumumuz söz konusu olamaz, kendisi benim hocamdır. İyi bir kadro var, bu puan farkına ne taraftarlarımız ne de camiamız takılmasın."

"BENDEN İSTENEN RAPORU, BASINDAN DUYDUM"

"Galatasaray'ın Astana karşısında aldığı beraberlik çok abartılı. Baktığımız zaman Atletico Madrid ve Benfica da puan kaybetti, bizim nasıl puan kaybettiğimiz de belli. Astana maçında sonra yönetimden bir talep geldi ve bu zamanda bu rapor nedir dedim, Başakşehir maçından sonra gerekirse raporumu yazar veririm dedim. Yönetimin benden rapor istemeden önce basına veriyor, ben de basından duyuyorum, benim kızdığım konu da bu. Bunlar çok önemli şeyler, özellikle başarısız sonuçlardan sonra gösterilecek olan dayanışma çok önemli. Ben, Cenk ve Mehmet ayrı ayrı rapor yazdık ve daha sonra bunu bir bütün haline getirerek yönetime sunduk, Galatasaray'da bu kırılma anlarından biriydi"Yorumlar (4)
Erzincanlı ali 4 yıl önce
Yazık ettiniz hocam a çok yazık bulamayız böyle karekter li hoca yolun hep açık olsun Hamza hocam verdiklerin için tsk
Mardinli kazim 4 yıl önce
Fanatik galatasaray liyim ama bu mevcut yonetim pasif hamza hocaya çok haksızlık yapıldı arkasında durmadilar yazık böyle adam gibi adam bulamazlar yolun açık olsun hamza Hamza oğlu
muzo 4 yıl önce
Gidişi hüzünlü oldu ama dönüşü muhteşem olacak inşAllah Cimbom avrupadan kupa alacaksa sadece Hamza Hamzaoğlu ile alabilir biraz sabır birde karakterli bir yönetim
tessa 4 yıl önce
Malesef hocanın ahini aldık ve bu sene yüzümüz gulmeyecek sanırım. Ah keşke hocanın istedigi isimler alinabilseydi dani alves, mario gomez niase ozan tufan. Bunlar alinabilseydi şu an lider bizdik. Çok yazık oldu tıpkı 2014 'de terimi kovup şampiyonluğu şikecilere hediye eden aysal gibi dursun' da aynı hatayı yaptı
12°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Fenerbahçe 19 37
3. Başakşehir 19 36
4. Trabzonspor 18 35
5. Alanyaspor 19 35
6. Galatasaray 19 33
7. Beşiktaş 19 30
8. Göztepe 19 29
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 19 24
11. Çaykur Rizespor 18 23
12. Denizlispor 19 22
13. Gençlerbirliği 19 21
14. Konyaspor 19 18
15. Antalyaspor 19 17
16. Kasımpaşa 19 15
17. Ankaragücü 19 13
18. Kayserispor 19 11
Takımlar O P
1. Hatayspor 19 40
2. Erzurum BB 19 34
3. Bursaspor 19 33
4. Keçiörengücü 19 29
5. Adana Demirspor 19 28
6. Akhisar Bld.Spor 19 28
7. Ümraniye 19 28
8. Menemen Belediyespor 19 28
9. Altay 19 27
10. Giresunspor 19 27
11. Balıkesirspor 19 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 19 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 19 17
16. Adanaspor 19 14
17. Boluspor 19 14
18. Eskişehirspor 19 10
Takımlar O P
1. Liverpool 23 67
2. Man City 24 51
3. Leicester City 24 48
4. Chelsea 24 40
5. M. United 24 34
6. Tottenham 24 34
7. Wolverhampton 24 34
8. Sheffield United 24 33
9. Southampton 24 31
10. Arsenal 24 30
11. Crystal Palace 24 30
12. Everton 24 30
13. Burnley 24 30
14. Newcastle 24 30
15. Brighton 24 25
16. Aston Villa 24 25
17. West Ham 23 23
18. Bournemouth 24 23
19. Watford 24 23
20. Norwich City 24 17
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 46
2. Barcelona 21 43
3. Sevilla 21 38
4. Getafe 21 36
5. Atletico Madrid 21 36
6. Real Sociedad 21 34
7. Valencia 21 34
8. Villarreal 21 31
9. Athletic Bilbao 21 31
10. Osasuna 21 28
11. Granada 21 27
12. Real Betis 21 27
13. Levante 21 26
14. Deportivo Alaves 21 23
15. Eibar 21 23
16. Real Valladolid 21 22
17. Mallorca 21 18
18. Celta de Vigo 21 17
19. Leganés 21 15
20. Espanyol 21 15