Hıncal Uluç'tan çok sert yazı...

Sabah gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, Hamza Hamzaoğlu'nu çok sert bir dille eleştirdi.

FUTBOL 17.09.2015, 14:58 17.09.2015, 19:55
57910
Hıncal Uluç'tan çok sert yazı...

Sabah gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, Hamza Hamzaoğlu'nu çok sert bir dille eleştirdi.

İşte baştan aşağıya sertlik içeren o yazı...

"Bak kardeşim Hamza, adının arkasına artık "Hoca" yazmayacağım. Çünkü sen Hoca falan değilsin. Hocalıkla uzaktan yakından ilgin olmadığını, Atletico maçı öncesinde, sırasında ve sonrasında söylem ve eylemlerinle gösterdin, kanıtladın.

Galatasaray'la, alenen ve resmen alay ettin Hamza..

Edersin Hamza Kardeşim.. Edersin.. Kulüp, tarihinin en kötü başkanı elinde Özbekspor'a dönüşür, hayatında spor da, futbol da olmayan iki kardeşe, sırf İnan Kıraç'ın keyfi için, Galatasaray adı silinen Suada, kulübü on yıldır sömüren kiracıda kalsın diye Dursun Özbek'e teslim edilirse, sen de, koskoca Galatasaray'la böyle keyfinin istediği gibi oynarsın..

Balık baştan kokuyor. Tam da Atletico maçı öncesi Galatasaray televizyonuna çıkıp, kulübü "Zavallı", kendisini ve kardeşini de "Kurtarıcı" gibi sunan Bay Özbek'in rezaletini, Öcal Uluç (Türkiye) ve Fatih Altaylı (HaberTurk) gibi yıllanmış Galatasaraylılar ve Erman Toroğlu (Sabah) gibi bir tarafsız açık seçik ve hiç gevelemeden yazdılar. Dursun'un peşinde Galatasaray TV'den nema umanlar var bir.. "Allah eksik etmesin" diye çırpınan Fener medyası var, iki..

Öyle Başkana, böyle Hoca çok bile..

"Galatasaray Kongresi utansın" demekten dilimde tüy bitti. Orayı şimdilik noktalayıp, gelelim sana Hamza!..

Galatasaray, kendi sahasında hiçbir maça, peşin mağlup, peşin yenik çıkmaz. Sen hangi takımın hocası olduğunun dahi farkında değilsin.. Durduk yerde "Atletico favori" dedin. Takımın, oyuncuların, maça gelmeyi düşünen taraftarın moralini peşinen sıfırladığının farkındaydın bal gibi bu sözlerinle.. Olmaman mümkün mü?. O kadar futbol oynadın. Ama bile bile söyledin.

Amacın kendini peşinen kurtarmak, "Efendim, rakip büyük takım. Favoriydi, kazandı" özrünün arkasına sığınmaktı. Bu dünyadaki tüm korkak ve takımı değil, kendini düşünen hocaların (!) taktiğidir. Yemezler..

Sen böyle korkunca, pek çok Galatasaraylı maça gelmekten vazgeçti. Tribünlerdeki boş koltuklar, korkak, sinmiş, maçı peşinen kaybetmiş, bunu bir de ilan etmiş hocanın eseridir.. Hocanın inanmadığı takım için adam niye o kadar para harcasın, o kadar zahmete girsin?.

Bir de Neuchatel'den 3-0 yenik dönen takımın Ali Sami Yen'deki tribünlerini hatırla..

Merdivenlerde üst üsteydi millet.. Çünkü rövanşın 5-0 geleceğine inandırılmıştı. İyi ki o zaman Hoca sen değilmişsin, Hamza!.

Senin Atletico'yu favori göstermene, Atletico Hocası Simeone bile şaştı. "55 bin seyirci önünde, Galatasaray'a karşı, Galatasaray sahasında nasıl favori olurum ben" dedi, adam..

Maçtan sonra konuşan tüm Galatasaraylı futbolcular, başta Muslera çok diplomatik bir dille "Rakibe gereğinden fazla saygılıydık" dediler, "Gereğinden fazla korktu, hocamız" dememek için.. Ama mesajı verdiler. Herkes anladı ki, bu takım, bu korkak hocaya güvenmiyor artık. Sen başta kaldığın sürece, yumuşak konuşmayı tercih edecekler, belki de susacak, hatta senin zorladığın demeçleri bile verecekler. Ama bu takımın başından bir daha dönmemek üzere çekip gittiğin zaman nasıl konuşacaklar, neler söyleyecekler, göreceğiz!.

Sahaya çıkardığın o utanç verici on bir, tam bir korkaklık eseriydi Hamza.. Yenilgiyi peşin kabullenmiştin ya.. "Hezimet olmasın ki, başta kalayım takımı" yapmıştın aklınca.. Rakip sahaya geçmeyi bile düşünmeyen bir savunma takımı kurmuştun, aklınca..

Be Hamza!.. Madem aklında böyle bir takım vardı, niye Denayer'i hem de sapır sapır döküldüğün Mersin maçında 15 dakika denemedin, niye formaya ve arkadaşlarına ısıtmadın?. Niye kafanda yarattığın yeni Melo (!), Hakan Balta'ya ön liberoda bir bakmadın?. Denayer'in takıma, Balta'nın yeni göreve bir nebze alışmasına izin vermedin?.

Bak Hamza.. Nedenini bilmem, ama erkekçe itiraf et!.. Yasin'den nefret ediyorsun.. Onu silmek, yok etmek için çırpınıyor, evlad-ı manevin, takım içinde sana hangi hizmeti sağladığı içinse artık, taptığın, on yıldır Galatasaray'a on paralık fayda sağlamayan Emre'ye ilk 18'de de değil, ilk 11'de yer bulmak için kafanda 40 tilki dolaştırıp, kimleri, kimleri ziyan ediyor, yolluyorsun..

Ama kendi tuzağına kendin düştün, bu defa..

Hem de böylesine bir "Kendi sahanda Şampiyonlar Ligi Açılış Maçında" Denayer'i ilk defa takıma almak, Hakan'ı ilk defa ön libero oynatmak gibi gariplikler yaparken, Emre Çolak'a en kilit görevi verdiğini ve ondan hem de neler beklediğini maç sonunda itiraf ettin.. Emre, fiziksel, ruhsal, futbolsal hangi özelliği ile sana bu beklentileri verdi Hamza?. 17 yaşında yepyeni bir genç olsa tamam.. Ama adam 24 yaşında.. 2004 yılından beri Galatasaray'da ve 2009'dan beri de A takımında.. Galatasaray alt yapısından yetişmiş, ama altı yıldır, Galatasaray ilk 11'inin değil, ilk 18'inin bile istikrarlı adamı olamamış biri.. Yedeğin bile yedeği.. Ne gördün, ne keşfettin, ne buldun, hele bir söyle bakalım, 2009'dan beri bu takımda hocalık yapanların farkına varmadıkları..

14 yabancılı sezonda Emre'yi tutup kadroda tek yedeği bile olmayan Bruma'yı gönderme fikri nerden çıktı, ha?.

Ama maçın sonunda söylediklerinle, Emre'yi de sattın, aç aslanların önüne attın.. Kendini kurtarmak için suçu, seyirciden başlayıp herkese yüklerken, 31'inci dakikada oyundan alarak zaten fiilen bitirdiğin Emre'yi bir de baş suçlu ilan ettin. Yenilgiyi ve yenen golleri ona yükledin.. Ayıp Hamza.. İnsanda biraz utanma olur..

Bak Hamza,

Bu takımın adı Galatasaray.. Bu takım, dünyanın hiçbir takımının önüne, kendi sahasında ezik, korkak, mahkum, peşin yenik çıkmaz..

Şimdi elindeki kadrona bakalım..

Bu takımda topla beraber adam eksilterek hızla atak yapacak, ileri top taşıyacak üç futbolcu vardı geçen yıl, sen geldiğinde.. Bruma, Yasin ve Sneijder.. Nasıl akıl ettiysen (Artık o fikrin senden çıktığına olduğuna inanmıyorum ya..) oyunu ileri oynayan bu üç adam üzerine kurdun ve kanatlara yaydın. Rakipler Fener ve Beşiktaş da ellerinden geleni yapınca, Şampiyon oldun. Olur olmaz da takımı şampiyon yapan o futboldan vazgeçtin.

Bruma'yı yolladın. Yasin'i de yollamaya kalktın. Gitmedi çocuk.. Yollarsın, anlarım, yerlerine daha iyisini alırsan.. Ama o türde tek kişi almadın, Bruma gidince. Üstelik Yasin'i de yok ettin. Çocuğun moralini, kendine ve hocasına güvenini sıfırlamak için her türlü oyunu oynadın.

Şimdi Atletico maçına çıkıyorsun. İlerde Burak ve Podolski var, ama takımı ileri götürecek tek kanat adamı yok.. Böyle intihar olur mu?. Olur. Çünkü sen Burak ve Podolski'yi gol atsınlar diye değil, geriye koşup pres yapsınlar diye takıma koydun. Emre'nin yerine Umut'u alışın niyetinin ortaya dökülüşü idi. Umut'u da gol atsın diye değil, Emre'den daha fizikli, daha hareketli ve daha havadan üstün olduğu için, savunmaya destek olsun diye oyuna soktun, gerzek değiliz, anladık, zaten gördük de..

İkinci yarı başladığında, Yasin'i artık oyuna almaya mecburdun.. Ama kimi çıkaracaktın?.

Emre çıktığı anda Yasin'i alsan, böyle derin bir sorunun olmayacaktı. Peki şimdi?.

Yeni kurbanını seçtin.. Tribünlerin ve geçen yıl şampiyonlukta oynadığı rol yüzünden Fenerli medyanın sevmediği Sabri'yi kenara aldın..

Ey Hamza Efendi.. Maçın ilk yarısını birlikte izleyelim mi?.

Galatasaray'ın sağ kanadı mı, sol kanadı mı koridordu?. İki gol de soldan gelmedi mi?. Simeone, maden keşfetmiş gibi tüm akınları Juan Fran'la senin solundan geliştirmedi mi?. Sayalım mı, istatistikleri..

Maçı izleyen, gören, analiz eden, çözüm üreten biri, yani sahiden "Hoca" olsaydın, Sabri'yi değil, Carole'ü oyundan alır, Hakan'ı yeri stopere çekerken, Yasin'i, çok iyi ikili akınlar yaptığı Sabri'nin önüne koyardın. O Sabri ki, ilk yarıda ileri çıkma ve hücuma katılmada bekleneni veremediyse, suçlusu önünü tıkayan ve onunla ikili oyunlara giremeyen Emre'ydi önce.. Sonra da 2-0'ın paniği..

Maçın sonunda iyice saçmaladın Hamza..

Dinleyelim mi dediklerini.. "Skor 2-0 olunca, Yasin'i, erken, ikinci yarı başında oyuna almak zorunda kaldım.." Kıptinin merdi şecaat arzederken ne yaparmış, eskilere göre?..

Galatasaray'ın tüm kadrosundaki tek kanat adamı Yasin'i, hem de sahada Burak, Podolski ve Umut Üçlüsü varken bile ikinci yarının başında oyuna almasını dahi "Erken" diye yorumluyor, bakar mısınız?.

"Zorunda kalmış, erken oyuna almaya..".. Çünkü aklında Yasin'i oynatmak yok..

Yahu futbolun F'sini bilen adam, Yasin'in girmesi ile oyunun tüm görünüşünün nasıl değiştiğini görür. Sen bir de gene hiç sıkılmadan "Atletico 2-0'ın üzerine yatmak için oynamaya başladı da, biz ileri çıkabildik" diyecek kadar aşağılık kompleksi içinde konuştun.. "İlk yarıda, ikinci yarıdaki takımı oynatsam, gene 2-0 olurdu" dedin, hiç yüzün kızarmadan!.

Bu takım, bu taraftar, bu camia, bu tribün artık sana güvenir mi?.

Maça Ali Sami Yen'de Galatasaray gibi başlasan, tribünleri coştursan, zaten beraberliğe razı gelen Simeone daha da sinmez miydi, hiç aklına getirdin mi?.

Korkudan morarmış akla böyle şey gelir mi?. Benimki de soru, işte!.

Maçtan sonra güya analiz yaptın, Atletico için.. Onların bu tarihlerinin en kolay galibiyetini almalarını kendi aczine bağlamadın da, onları övdün..

Nasıl övdün?.

"Atletico'nun sırrı, istikrar.. Adamlar bunu başarmışlar.."

Be adam, bunu biliyorsun da, Galatasaray'ı şampiyon yapan oyunu, sen oynattığın halde, gene sen neden bozdun, o zaman.. Kimden akıl aldıysan bilmem ama, Üç Kupayı sana yazdılar. Sen de kabullendin, değil mi?.

İstikrarın önemini bilen Hoca, hem de "Üç Kupa aldım" diye Yalancı Pehlivanlar gibi dolanan birisi, o istikrarı bozmak için elinden geleni yapar, takımla topaç gibi oynar mı?.

Başarının sırrı istikrarsa, istikrar nasıl sağlanır, bre cahil!.

Geçen yılki takımın yarısını değiştiren, Ali Sami Yen'e bu sezon ligde oynattığı 11'den çok farklı bir takımla sahaya çıkan Simeone'de "İstikrar" var, geçen yılki kadroyu hemen aynen koruyup, bir de takviye eden "3 kupalı" Galatasaray'da "Hala" istikrar yoksa, kabahat kimde?.

Takım kadrosunda ileri top taşıyan kanat adamı özelliğine sahip tek adamı bile kesersen, kanat oyunları ile şampiyon olan takımda istikrar nasıl olacak, ha?.

Hayatında ilk defa ön libero oynatırsan adamı, hayatında ilk defa Galatasaray forması giyen yepyeni bir adamı, hem de böyle bir maçta ilk defa ve iki çok farklı pozisyonda oynatacak kadar şaşkınsan eğer, istikrar nasıl olacak, bile söyle hele!..

Oyuna başladığın o aptal, kanat oyuncusu olmadan oynatmaya kalktığın 4-3-3'ten, ikinci yarıda aniden 4-4-2'ye dönersen, gazetecinin "Bundan sonra hangisini oynayacaksınız" sorusuna "İkisi de olabilir" diye şaşkın ve kararsız yanıt verirsen, senin "İstikrar" lafını ağzına alma hakkın olur mu?.

Bak Hamza!.

Sen bu kafanla, Galatasaray alt yapı takımında bile hocalık yapamazsın. Git gene kendine bir küçük takım bul, orda bildiğin gibi at oynat.. Ya da Fatih Hocama yalvar, seni gene yamağı yapsın. Onun yanında birkaç sene piş de, büyük takım hocalığı, Galatasaray Hocalığı nasıl olunur, azıcık öğren, öğrenebilirsen.

Seni savunanlar bir de "İyi Galatasaraylı" diyorlar..

Değilsin. O bile değilsin..

Galatasaraylı olsan, salı gecesi Ali Sami Yen Arena'yı "Eski" Galatasaray Hocası olarak terk ederdin.

Paçanı kurtarma uğruna, kendinden başka herkese çamur attığın o konuşma yerine "Bütün hata bendeydi. Başından sonuna, A'dan Z'ye her şeyi yüzüme bulaştırdım.

Galatasaray gibi bir Dünya Devi takımı yönetmekte aciz kaldım. Sorumlu benim ve gidiyorum" derdin ve çeker giderdin..

Hala da geç kalmış sayılmazsın Hamza..

Galatasaray'ı Özbekspor yapan adamların, bir kaç ay daha vakit kazanmak için, tüm suçu sana yükleyip kovmalarını bekleme.,

Kendi kararın ve onurunla git!.

Özbek Kardeşleri ve İnan Kıraç kuklası Kongreyi kendi kaderleri ile baş başa bırak ki, camiada, Özbekspor'un yeniden "Galatasaray" olma umudu bir an evvel doğsun!.."

Yorumlar (21)
gozay 5 yıl önce
yazdilarin her ne kadar doğru olsada sayın uluç, artık sen su dokuya yönel bırak futbol konuşmayı
wesley 5 yıl önce
Çok doğru yazmış adam bu defa, eğer biz geleceğimizi kurtaracaksak dursun falan hikaye inan kıraç denilen koç tohumunu uzaklastirmaliyiz. Kulübün eski günlerine avrupa'da başarılı olmasına engel olan o
cimbomlu 5 yıl önce
çok sert olmuş be yazı :)) ama bütün söyledikleri doğru, a.madrid maçında hamza hoca çapını ve ne olduğunu belli etmiştir...
ASLAN 5 yıl önce
hinçal senin o giçirtili sesinden hala kurtulamadık mi....hac'a git günahlerindan kendini temizle...kizin yaşindaki insanlarla eğlenmeye benzemiyor bu hayat...
mehmet 5 yıl önce
Ulan sen kimsin ne haysiyetsiz adamsin .ne nankorsun.gecen sene yerlerde surunen takimi 3.dalda samp.yapmadimi.by sene Adama yonetim ne aldida ne oynatsin.adamin genede sesi cikmiyor.
Ağrılı 5 yıl önce
Bu ıt ne dıyor
sedanur 5 yıl önce
Adam haklı doğru söylüyor
Cimbom 5 yıl önce
gazetedeki yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim :) , işin şakası ayağı topa değmemiş ve üst düzey futbol bilgisi olmayan hıncal bey bile bu bariz tespitleri yaptıktan sonra hamza-bellboy özbek-inan kıraç koç ve lisenin bu kulüpte hiçbir işi yoktur. pilav ve kongre günlerinde taraftar liseyi ve kongreyi basıp dağıtmadıkça bu döngü devam eder. ultraslan samimiyse tüm gruplarına bağlı kişilerle ve galatasaray taraftarlarıyla birlikte kulübe liselilerle aynı şartlarda üyelik başvurusu yapar, reddedilirse bireysel davalar açılır ve sürecin hızlanması ve kulübün devr alınması için kulüp basılır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20