Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye kapak

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 07.04.2021, 16:49
2918
Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye kapak

Cengiz ve Yönetim Kurulu'nun katılımlarıyla, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi hakkındaki bilgilendirme lansmanı gerçekleştirildi.

MUSTAFA CENGİZ'İN AÇIKLAMALARI

"Bir tarihe tanıklık ediyoruz. Galatasaray'ın altyapı anlamında önemli bir kilometre taşına tanıklık ediyoruz. Bu arazi, Galatasaray'ın yeni tesislerinin kurulacağı arazi. Biz bu araziyi Riva ve Florya anlaşması esasında geçmiş yönetimce aldık. 30 dönüm arazimiz var. Ormanın arkasında 60 dönümlük arazi var. 6 tane nizami ölçülerde saha kuracağız. Florya küçük ve deprem riski taşımakta binalar. Hepsini buraya taşıyacağız. Göreve gelir gelmez yaptığımız ilk sözleşmelerden biri burasıydı. Biz burası için sözleşmeyi 13 Mart 2018'de imzaladık. Bir türlü harekete geçemedik, sene 2021. Neden bu kadar uzadı? Bizim beceriksizliğimiz mi bu, yoksa 10 takipçilinin yazdığı mı, troll mü?"

AZ SÖYLEYELİM, ÇOK ANLAYIN

"Florya ve Riva anlaşması bizim hoşumuza gitmedi. Buradan alınan 367 milyonu futbolcu transferlerine gitti. Bunun banka borçlarının kapatılması için kullanılacağıydı. Galatasaray'ın mali açıdan 6 bin kalem 7 milyon TL'lik basit hacizlere soktu, icradan öte. Kimseyi suçlamak için konuşmuyorum. Çakıl taşı kadar yapılan emeğe teşekkür ediyorum. Şahıslara olan borcumuzu dün faizine, son kuruşuna kadar ödedik. Az söyleyeyim, çok anlayın."

"ANLATMAK 1000 SAYFAYI GEÇER"

"Florya-Riva anlaşmasını yenilemek için müthiş çaba verdik. Bu madenlerin kamulaştırılması için Sayın Binali Yıldırım nezdinde çok uğraştık. Sistem değişti. Başbakanlık gitti. Başkanlık sistemine geçildi. Bunları anlatmak 1000 sayfayı, Savaş ve Barış'ı geçer. Burada tek tek imar parselizasyonu yaptık. Zemin etüdü bile yapamadık. Şimdi bu düz alana giremiyorduk. Ruhsatsız, maden ruhsatı kil ruhsatı diye almış madenci. Burada bildiğiniz çimento yapıyor. Ruhsatını iptal ettirdik yine devam ettirdi. 2 yıl içinde 4 idari mahkemeye aynı anda aynı konuda dava açtırdık. Hukuk Kurulumuz, neredeyse her mahkemenin önüne nöbetçi koydu. Hemen itiraz ettik nereye gitseler. Türk hukuku, yürütmeyi durdurma kararını iptal etti. Hakim ve savcılarımıza teşekkür ediyorum."

"MİNNET DUYAR, TEŞEKKÜR EDERİM"

"Şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunduk. 5 binlik ve binlik imar planları onaylandı. Sevgili Murat Kurum'a çok çok teşekkür ederim. Bize her aşamada müthiş yardımcı oldu. Bir sosyal kuruluş olan, sivil toplum kuruluşu olan, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüne müthiş destek verdi Murat Kurum. Riva ve Florya'nın yeniden yapılanmasında, sözleşmelerin lehimize düzeltilmesinde uğraşan Cumhurbaşkanımıza da tekrar tekrar teşekkür ederim. Bir çakılı Galatasaray için 1 metre öteye götürene minnet duyar, teşekkür ederim."

"BU OLAY BİZİ ÇOK ŞAŞIRTTI"

"Buraya gelen yollar da onaylandı. Sayın Ekrem İmamoğlu'na ve Büyükşehir çalışanlarına teşekkür ediyorum. Eyüp Kaymakamımıza ve belediye başkanımıza teşekkür ederim. Bu arazi Enerji Bakanlığı tarafından verilen maden ruhsatı nedeniyle 3 yıl mücadele ettik. Bu mücadelenin stresini size anlatamam. Madenciyle ben asla hiç görüşmedim. Herkes belli bir menfaat bekliyor ada gibi. Beni şoke eden, ruhsatsız birinin yargının dehlizlerine boşluklarına dayanarak bu olayı sürdürmesi bizleri çok şaşırttı."

"DOSTA DÜŞMANA DALGALANACAK"

"Güvenliği sağlıyoruz. Kulübeler dikiyoruz. Galatasaray ve Türkiye bayrağı çok yüksek olacak, her yerden görülecek. 15 gün içinde dikeceğiz. Galatasaray'ın şanlı bayrağı dosta düşmana dalgalanacak. Düşmanımız değil rakibimiz. Pot kırmayayım."

"MÜTHİŞ ENERJİ TASARRUFU OLACAK"

"Mimari projeler çiziliyor. Sayın Büyük Mimar Emre Erol, Büyük Mimar Hasan Çalışkan üstlendiler. Proje çiziyorlar. Çizdikleri projeyi onaylattıktan sonra 3-4 ay içinde kazma kürek vuracağız. Her şey halloldu. Burada dünya çapında, dünyadaki kulüplerin örnek alacağı şekilde tam boyutta 6 saha alacak. Yüzme havuzları, tenis kortları da düşünüyoruz. Çok örnek bir şey düşünüyoruz. Kim ki buraya maddi olarak camiadan el atar, yardımcı olur, biz ebediyete kadar onun adını anarız. Çok büyük kalıcı destek olur. Görüşmelerimiz var. Bu bir hizmet yarışına dönmeli. Kulüpten 7 dakikada geldik. Havalimanına 15 dakika. Müthiş bir enerji tasarrufu olacak."

"DÜNYA ALEME GÖSTERECEĞİZ"

"Büyükçekmece'de de bir arsamız vardı. O arsayı yeniden canlandırdık. Ölmüş bitmişti. Belediye başkanımız Hasan Akgün ve üyelerine teşekkür ediyoruz. Biz bugün varız, yarın yokuz. Orada da 5 tam saha çıkacak. Altyapı kardeşlerimiz şu anda gelemiyorlar, ligler yok, kovid var. Muazzam sahalar olacak. Gölü görüyor. Muazzam bir şey çıkacak oradan. 10-15 gün sonra oraya götüreceğiz. Belli yakın bir süre içinde de Ada'ya gideceğiz. 3 bütünleşik projeyi Galatasaray'a vereceğiz. Galatasaray camiasının ne kadar büyük olduğunu dünya aleme göstereceğiz. 1 yenilgiyle üzülmeyelim.  Galatasaray tek yenilgiyle gitmez, tek yenilgiyle gitmez. Biz her durumda en büyüğüz."

"8 AY FALAN BEKLEMEYECEĞİZ"

"Galatasaray Adası ile ilgili 7 dava vardı. 5'i bizden önce açılmıştı. Yıkım tahliye vs. Sayın Başkanımız yıktırma kararı almıştı. Yıktıktan sonra bugünlere geldik. Ben olsam yıktırmaya karşı bir taraftar olarak gece engel olmaya çalışırdım. Neyse... Biz almaya çalıştık. O günden beri şoklar yaşayan bir insanım. Girdiğimiz davaları bir türlü kazanamıyoruz. Yani ben müsteciri takdir de ediyorum ama içimden etmiyorum. Türk adaletinin hukuku çok zordur. Mecelleden bu yana yasalar zordur. Adam buluyor boşluğu kazanıyor. İlk defa kazandık. Geçen yıl 11. ayda açtık. 4 ayda temiz bir şekilde kazandık, tahliyeyle. Kendince tekrar önlemler alıyoruz. Burada olan başımıza gelmesin diye uğraşıyoruz. İlanihaye, er ya da geç o adada üyelerimiz bulunacak, çayını içecek, havuzuna girecek, sosyal ada olarak kullanacak. Sözünü veriyorum. 8 ay falan beklemeyeceğiz. İlk raundu kazandık. Biz orada öyle bırakmayacağız. Bundan emin olun. Gerekirse öyle olacağız."

"EL Mİ YAMAN BEY Mİ YAMAN"

"Galatasaray'ın 100 yılı Kemerburgaz ile garanti altına alınıyor. İnan edin burası bir milat, bir kilometre taşı. Ada da bir milat. İnşallah sonlandıracağız. Bakalım el mi yaman, bey mi yaman. Galatasaray'ın önünde kimse duramaz. Biz şiddet kullanmadan hukuk içinde kazandık. Yoksa diğer yolları biz de biliriz. Biz sahte tarihle gelmedik. Galatasaray doğruluğu ve dürüstlüğüyle buralara gelmiştir, sadece futbol sahalarındaki galibiyetleriyle değil. Spor salonunu da bitireceğiz. Ancak, Kemerburgaz ön planda."

KULÜPLER BİRLİĞİ'NDEN İSTİFASI...

"Kulüpler Birliği'nde onaylamadığım, onaylayamayacağım kararlar alındı. Bazı takımlar lehine alınıyor. 21 kulübün tam ittifak ettiği şeyler olmalı. Adı birlik. Birlik yok."

"BULA BULA VAHDETTİN'İ BULDULAR"

Biz hep tarihçileri çıkardık. 6 sayfa dilekçemizi herkese sergiledik. Onların ne başvurduğunu hala bilmiyoruz. Bugüne kadar 1 tane tarihçi çıkarmadılar. Bula bula Vahdettin'i buldular. O da herkes Fenerli doğar diyor. Biz Adana'da, Antep'te Fenerli olana hayret ederdik, sen nasıl Fenerli oldun diye. Hala öyledir. Benim kardeşlerim Fenerli, Beşiktaşlı. Ben asla rahatsız olmam. Herkesin Galatasaraylı olmasını istemem. Farkımız ortaya çıkmaz.

"2 TANE TIFIL YÖNETİCİ"

2 tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil baştadır. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Dün bir kazandılar, 2 gün sustular. Bir gün 1 tane tarihçi çıkarsınlar. Muhatap almam. Seviyemiz uygun değil.

"NEREDE HIRSIZ DEMİŞİM?"

"Devamlı diyorlar ki, sen bana hırsız dedin. Ben de baktım nerede demişim. Şeçaati arz ederken sirkatin söyler. Ben size hırsız demiyorum. Kelimeyi ayırıp bölerseniz anlamı gider. İçkiliyle namaza gelmeyin deniz ya içkiliyi kaldırır, peygamberimiz diyor ki namaza gelmeyin derler. Onu kesiyor. Sinirleniyor aaa bir de. Şeçaat ne demek mertlik, yiğitlik. Bu ne demek diyor, sinirleniyor, bize hırsız dedi diyor"

"KESİP YARISINI ALIYORSUN"

"İki hırsız kaçıyormuş. Polis arkalarından bağırmış, 'Dur bilmemne çocuğu' demiş. Biri arkadaşına dönüp 'Beni tanıdı, sen kaç.' demiş. Buna mı döndü arkadaş. Hayır diyor. Ben sana demiyorum. Yav demiyorum. Demek benim bilmediğim bir şey var. Neden sinirleniyorsun? Akıl yaşta değil başta. Sırf aileyle olmaz. Bilmiyorsan google'a bakacaksın. Bak öğren. Ben bunu anlamıyorum. Eğitimi isterse Antarktika'da al, dünyanın en iyi üniversitesinde al. Bak bari, google'a al. Kesip yarısını alıyorsun, ben hırsızım diye bar bar bağırıyorsun. Bunu söylemem bile fazla. Sevgili Fenerbahçe camiasından ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Fakat, yönetimleri maalesef doğru gitmiyor.

ORTAK YAYIN CEVABI

"Google'a baksınlar. Ben başkanlara muhatabım. Ali Bey ile anlattık. 30 şampiyonluğumuz var dedi. Ali Bey ile oturdum, beni ikna ettiniz. Kaç istiyorlar? 27. Biz 0 aldık. Bazı şampiyonluklarımızı himmet, himmet ne demekse. Dua diyorlar. Lan sen niye kendine dua ettirmiyorsun. Ben ikna mı edeceğim Ali Bey'i. Ali Bey benim konuşmamla ikna olacaksa konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi? Bir tane tarihçi çıkardılar mı? Kendi yazdıkları metne deklare ettiler mi? Ben anlamıyorum. Beni ikna edemez. Korkarım, 1 şampiyonlukları eksilir şu andaki."

TERİM İÇİN SÖZLEŞME CEVABI

"Fatih Bey ile hiçbir problemimiz yok. Hocamız, teknik adam olarak çok gezdi. Müthiş mutlu."

(Sporx)

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Fenerbahçe 15 27
3. Konyaspor 14 26
4. Hatayspor 15 26
5. Başakşehir 15 25
6. Alanyaspor 15 24
7. Galatasaray 15 23
8. Karagümrük 15 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Giresunspor 15 19
13. Kayserispor 15 19
14. Altay 15 18
15. Antalyaspor 15 18
16. Gaziantep FK 14 18
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 15 10
Takımlar O P
1. Erzurumspor 13 28
2. Ümraniye 14 27
3. Ankaragücü 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Samsunspor 14 22
7. Tuzlaspor 13 21
8. İstanbulspor 14 20
9. Kocaelispor 14 20
10. Gençlerbirliği 14 20
11. Boluspor 14 19
12. Adanaspor 15 19
13. Bursaspor 14 17
14. Menemenspor 13 17
15. Manisa FK 15 17
16. Denizlispor 14 15
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 15 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Man City 15 35
2. Liverpool 15 34
3. Chelsea 15 33
4. West Ham 15 27
5. Tottenham 14 25
6. M. United 15 24
7. Arsenal 14 23
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Aston Villa 15 19
11. Leicester City 15 19
12. Brentford 15 17
13. Crystal Palace 15 16
14. Leeds United 15 16
15. Southampton 15 16
16. Everton 14 15
17. Watford 15 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 15 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 16 39
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 15 29
5. Real Sociedad 16 29
6. Rayo Vallecano 16 27
7. Barcelona 15 23
8. Valencia 16 22
9. Osasuna 16 21
10. Athletic Bilbao 15 20
11. Espanyol 16 20
12. Mallorca 16 19
13. Villarreal 15 16
14. Celta de Vigo 16 16
15. Granada 15 15
16. Elche 16 15
17. Deportivo Alaves 15 14
18. Cádiz 16 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 16 8