Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray'a müjde

Rizespor, Oğulcan Çağlayan için Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'ndaki davasını kazandı.

FUTBOL 11.01.2021, 02:47
15381
Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray'a müjde

Karadeniz ekibine 2016 yılında Kayseri Erciyes'e ödediği 1.2 milyon Euro bonservis bedelini davalılardan geri alma hakkı verildi. Öte yandan Oğulcan Çağlayan'a 6 maç men cezası verildiği de duyuruldu.

TAHKİM KURULU VE UEFA, CEZAYI KABUL ETMEYECEK

Galatasaray, karara itiraz ettiği takdirde emsal davalarda futbolcudan yana taraf olan UEFA ve Tahkim Kurulu, Oğulcan'a verilen 6 maçlık cezayı kaldıracak

GALATASARAY İTİRAZ EDECEK

Kulüpten yapılan açıklama:

"Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) 5.12.2020 tarihinde A takımı futbolcumuz Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. aleyhine Rizespor Futbol Yatırımları San. Tic. A.Ş. tarafından açılan davada aşağıdaki kararları vermiştir.

1. Rizespor'un transferde Galatasaray'ın ayartan kulüp olduğunun tespiti talebi reddedilmiştir.

2. Feshin haksız fesih olduğuna hükmedilerek davalıların 1.200.000 Euro tazminat ödemesine ve Oğulcan Çağlayan'a altı resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verilmiştir.

UÇK nihai karar mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan hukuk ve teamüllere aykırı haksız, çok yönlü organize ve tartışılacak bu kararların kaldırılması için kamuoyu bilgilendirilerek, hukuka olan güveni tesis için TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi halinde diğer adli kurumlara itirazda bulunacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü haklı davalarında mensupları ve sporcularının sonuna kadar her zaman kesinlikle yanında olacaktır."

(AsistAnaliz - GsGazete)

Yorumlar (3)
tutku 10 ay önce
AYARTAN KULÜP!
Aslan 10 ay önce
Bu UCKlilar siyasi olarak AKP&MHP kökönliymisler!
fanatik gs 8 ay önce
Bunun neresi müjde
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Galatasaray 2019 - 2020 sezonunu kaçıncı bitirir?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P