Hedefte, küme düşen Empoli'nin iki genç yıldızı var... Fildişi Sahilli Traore (19) ve Cezayirli Bennacer (21), scout ekibi tarafından teknik ekibe önerildi. Fatih Terim'in onayıyla birlikte yönetim harekete geçerken, kesenin ağzı açıldı. Bu operasyon hem sahaya hem de kasaya yatırım olarak düşünülüyor.

Fatih Terim'in de izleyip beğendiği iki oyuncu için Sarı- Kırmızılı yönetim harekete geçerek, menajerleri devreye soktu. Empoli'nin ligden düşmesi, iki genç orta saha oyuncusunun transferinde Aslan'ın elini güçlendiriyor.

FEGHOULI VE DROGBA ETKİSİ

Özellikle Bennacer'in Napoli tarafından da takip edilmesi, piyasa değerini yükseltiyor. Bu transferde Cezayir Milli Takımı'ndan arkadaşı Feghouli devreye sokulacak. Traore konusunda da vatandaşı Drogba'dan yardım isteneceği, gelen haberler arasında. Yine de bu iki oyuncunun transferi, Galatasaray için hiç kolay olmayacak.

PARA GENÇLERE GİDECEK

Kesenin ağzını açan Sarı- Kırmızılı yönetimin, 10-15 milyon Euro civarında bonservis ödemesi yapması gerekiyor. Traore ve Bennacer'in hem sahada hem de daha sonra gerçekleşecek satışla birlikte kasada kulübe büyük fayda sağlayacağı düşünülüyor. Bu nedenle, Belhanda ve Diagne gibi yıldızların satılması durumunda, buradan gelecek paranın, iki genç yıldızın transferinde kullanılması planlanıyor. 19 yaşındaki Hamed Junior Traore, 33 maçta 2 gol 2 asistle oynadı, hem defansif hem de ofansif görev yapabiliyor. İsmael Bennacer, 38 maçta 4 asist yaptı. Orta alanda defansif ağırlıklı oynuyor.

Sporx.com