TFF'nin erken seçime gitmesi için yeterli sayının bulunmasıyla beraber çarpıcı gerçekler ortaya çıktı.

Gazeteci Gökhan Dinç, 3 başkanın liglerin tescil edilmemesi adına çaba gösterdiklerini iddia etti.

Şansal Büyüka: "Galatasaray'da benim kare asım..." Şansal Büyüka: "Galatasaray'da benim kare asım..."

"EN ERKEN 2 TEMMUZ'DA YAPILACAK"

"TFF'nin erken seçime gitmesi için imza atan takımların ne yapmaya çalıştığını bir türlü anlayamamıştık. Nedeni de eğer TFF bu imzaları kabul edip erken seçime gitse bile Genel Kurul en erken 2 Temmuz'da yapılacak. Kabul etmese 18 Temmuz'da yapılacak."

"HURMA BUNU DOĞRULAR NİTELİKTE"

"Aradaki 16 gün için niye diretiyorlarmış biliyor musunuz? Eğer bu imzalar kabul edilmezse, imza atanlar konuyu FIFA'ya taşıyarak ligin tescil edilmemesini isteyecekler. Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, geçen haftaki açıklamaları da bunu doğrular nitelikte. TFF, 18 Temmuz'u seçim tarihi olarak deftere yazmamış. İstanbulspor'un da bu kadar diretmesinin nedeni, seçim tarihini deftere yazdırarak 7 delegesini garanti altına almakmış. Eğer TFF lig bittikten sonra seçim tarihini deftere yazarsa, İstanbulspor küme düştüğü için delege sayısı 1 ya da 2'ye düşecek."

"BÜYÜKEKŞİ'YE OY VERECEKLER..."

"Ayrıca imza atan takımların çoğu Mehmet Büyükekşi'yi arayarak hatırlı dostlarından dolayı imza attıklarını ama seçim günü kendilerine oy vereceklerini, hatta bunu kanıtlı bir şekilde yapacaklarını söylemişler." şeklinde konuştu.