Sarı-kırmızılılar, bu kez yeni sponsorunu Azerbaycan'da buldu...

SOCAR'LA ANLAŞMA TAMAM

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre Socar, Galatasaray'ın yeni sponsoru oldu.

Rasim Ozan Kütahyalı: "Maskesi düştü, hemen kart yedi" Rasim Ozan Kütahyalı: "Maskesi düştü, hemen kart yedi"

Socar, Galatasaray'ın Kemerburgaz'daki tesislerinin yeni isim sponsoru ve Avrupa maçlarındaki göğüs sponsoru olarak Galatasaray'a destek verecek.

SOCAR FİRMASININ FAALİYETLERİ NELER?

SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım A.Ş.; dünyanın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden biri olan Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR’ın nihai tüketiciyle buluştuğu enerji dağıtım şirketidir. Akaryakıt satışları,  havacılık ve deniz satışları, depolama ve alternatif yakıtlar (LNG, CNG) konularında faaliyet göstermektedir.

SOCAR (Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi); petrol ve gaz yatakları arama, petrol üretme, işleme ve dağıtımı, petrol ve petrokimya ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı pazarlara satışı ve doğal gaz tedariki faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Üç üretim tesisi, iki petrol rafinerisi, gaz işleme tesisi, petrol tankeri filosu, derin su platformu imalat bölümü, tesisler ve 22 alt bölüm SOCAR altında tüzel kişilik olarak faaliyet göstermektedir.

Ortak girişimler (Gürcistan ve Türkiye’de girişimler dahil olmak üzere), konsorsiyumlar ve SOCAR katılımı ile kurulan şirketler, petrol endüstrisinin farklı bölgelerinde iş yapmaktadır. SOCAR’ın Gürcistan, Türkiye, Romanya, Avusturya, İsviçre, Kazakistan, İngiltere, İran, Almanya ve Ukrayna da temsilcilikleri, İsviçre, Singapur, Vietnam, Nijerya ve diğer ülkelerde dış ticaret şirketleri mevcuttur.