Markaj'dan Evren Göz'e konuşan Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray döneminin perde arkasında yaşanılanları anlattı.

"SABRİ VE YASİN'İ GERİ KAZANDIK"

"Prandelli, Sabri'yi kadro dışı bırakmıştı. Daha sonra yönetim kararıyla A Takımda çalışmalara başladı. Biz de şans vermeye başladık. Faydası oldu. Yasin Öztekin ise farklı, çabuk bir oyuncuydu. Dripling yapabilen, iki tarafa ters çalımlar atabilen, asist yapan, gol atabilen özelliği vardı. Faydalanabileceğimizi düşündük. Kulüp, Karabükspor'la anlaşmıştı ancak gitmek istemediğini söyledi bana. Şampiyon olduğumuz sene bize büyük katkı verdi. Gelir gelmez Sabri ve Yasin'i geri kazandık diyebilirim."

UMUT BULUT AÇIKLAMASI

"Umut'un kontratı bitecekti, 'Ben onunla anlaştım' demedim. Zaten kontratı otomatik olarak uzayacaktı ve öyle oldu. Bunu demek istemiştim. Taraftarımızın sosyal medayada öyle bir tepkisi oluştu ki gerçekten anlam veremedim. Eğer bu iş kendi futbolcumuza tepki göstererek olacaksa bize de söylesinler nasıl oluyor bilelim."

"VASAT OYUNCU SEVİYOR" İDDİALARI

"2.5 milyon Euro'luk maaşı olup 5-6 maça çıkan oyuncular vardı. Neden bunları gönderip 600-700 bin Dolar maaşı olan oyuncu almayayım? Çalışkan, dürüst, yetenekli oyuncular aldım onların yerine. Maaliyetleri kulübün sırtından atmak istedim. Bursaspor'da o dönem Batalla'ya 1.5 milyon Euro maaş verip transfer etmiştik. Podolski geldi. Bunlar hem yıldız hem de katkı veren oyunculardı. Scout ekibi liste yapıyor 3 milyon Euro maaş, 3-4 milyon Euro imza parası, nasıl alacaksınız? Üstelik bunlar kelepir gibi gözüken oyunculardı."

"TELLES VE BRUMA GİTMEK İSTEDİ"

"Alex Telles ve Bruma gitmek istedi. Kiralık gönderdik. İkisine de daha iyi dönüp kendilerinden fayda sağlayacağımızı söylemiştim. Daha sonra kendilerini gösterip rekor ücretle başka takımlara transfer oldular. Galatasaray'a para kazandırdılar."

"GOMEZ'İ ALACAKTIK"

"Menajerler bize Mario Gomez'i önerdi. Alacaktık, bize gelen rakam 10 milyon Euro olunca vazgeçtik. Beşiktaş 5 milyona bitirmişti, eğer 5 milyon Euro civarı olsaydı biz de alabilirdik. Her zaman ekonomi ve maaliyetle kulübün isteklerini bir arada yürütmek zorundaydık."

"ARSENE WENGER'LE KONUŞMUŞTU"

"Şampiyonlar Ligi'ndeki Arsenal maçında Abdürrahim Albayrak, Arsene Wenger'le Podolski transferini konuşmuştu. Onay verdiler ancak ödeme kağıtlarına bakınca devre arası transfer yapamayacağımızı söyledi. Hiçbir transfer yapmadan 3 kupa kazanmıştık."

FELİPE MELO'NUN AYRILIK SÜRECİ

"Melo, 'Çocuklarım büyüdü, okul çağına geldiler. Ben misyonumu tamamladım, ayrılmak istiyorum, 1 yılım daha var ama İtalya'ya yerleşeceğim, ailemle orada yaşayacağım.' dedi. Ben de onay verdim. Melo gitmeden hamle yapmak istemedim. Aradan günler geçti sonuç yok. 'Gel, 1 sene kal kontratını tamamla ondan sonra gidersin' dedim. Kampa geç katıldı, TV'yi açtım bir baktım 3 yıllık kontrat yapılmış kendisiyle. Sneijder, Hakan ve diğer bekliyor. Başkan Dursun Özbek'e 'Niye böyle bir şey yaptınız? Melo gitmek istiyordu' şeklinde serzenişte bulundum. Zaten geç geldiği için takım üzerinde olumsuzluk hava vardı. Oyuncular da tavırlarıyla bana tepki gösterdi kampta. Yönetim olmadığı için bunu sadece biz yaşadık. Son gün 'Artık gitmek istiyorum' diye mesaj attı ve gitti."

DE JONG, KHEDİRA, GROSSKREUTZ

Evren Turhan: "Okan Buruk'la konuştum, derbiye saklıyor" Evren Turhan: "Okan Buruk'la konuştum, derbiye saklıyor"

"Onun yerine De Jong ve Khedira'yı düşünüyorduk orta sahaya. Ancak çabuk çabuk bitirmemiz gereken bir hamle gerekiyordu bize. Grosskreutz 3 veya 4. tercihimizdi. 'Hemen uçak biletini al gel bitirelim' dedik. Yanlış bilgi sisteme girilince lisansı çıkmadı ve oynayamadan gitmek zorunda kaldı. Bizden sonra Mustafa Hoca da katkı alamadı."

"PARA GELİYOR, BORÇLAR AZALMIYOR!"

"O dönem Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ 'Yayın gelirini yıllık 500 milyon Dolar'a çıkardık, artık Avrupa'nın en iyi 5.ligi biziz' dedi. O gün Türk futbolunun bittiği gündür dedim. Nitekim haklı çıktım. Para geliyor kulüplere ama borçlar azalmıyor üstüne artmaya devam ediyor. Şimdi gelir ne kadar? 200 milyon Dolar bile değil." ifadelerini kullandı.