İspanya Resmî Gazetesi'nde Kadınlar Dünya Kupası'nı kazanan futbol takımı oyuncularına Kraliyet Spor Liyakat Nişanı verildiğini duyurdu. Fakat duyurunun yapıldığı resmi gazetedeki metinde çok büyük hatalar yapıldı.

Kraliyet Spor Liyakat Nişanı alan İspanyol futbolcuların isimlerinin bulunduğu listenin en başında İspanya ve Real Madrid'in takım kaptanı Ivana Andres'in adının yazması gerekirken büyük bir hata sonucu Galatasaray'ın Arjantinli golcüsü Mauro Icardi'nin kız kardeşi Ivana Icardi Rivero'nun ismi yazıldı. Listedeki bir diğer hata ise İspanya'nın yıldız futbolcusu Aitana Bonmati Conca'nın soyadının Concas olarak yazılmasıydı.

Erden Timur'dan itiraf: "Kibir vardı takımda" Erden Timur'dan itiraf: "Kibir vardı takımda"

Yapılan inanılmaz hatalar İspanyol kamuoyunda büyük tepkiye neden olurken Yüksek Spor Kurulu tepkiler üzerine isimleri yanlış yazılan Ivana Andres ve Aitana Bonmati Conca'dan özür diledi.

İcardi’nin kız kardeşi Ivana da olayı doğrularken Instagram’dan şu açıklamayı yaptı; ‘Burada, İspanya hükümetinden, bir Dünya Kupası kazanmadan, İspanyol olmadan ve hayatında bir futbol topuna dokunmadan sportif ödül kazanmasının kaç kişinin başına geleceğini düşünüyorum (ya da bu tür şeyler sadece başıma geliyor) Hiçbir şey yapmasam da her zaman başarılı oluyorum.’ ifadelerini kullandı.