Milli oyuncunun Galatasaray'a imza atacağı sözleşme detayları da basına sızdı...

SASSUOLO'NUN DİRENCİ KIRILDI

Beşiktaş'ın da ilgilendiği 28 yaşındaki futbolcunun transferine noktayı koymak için sarı-kırmızılı kulüpten Araştırma Geliştirme Direktörü Fatih Demireli'nin Almanya'dan yakın dostu olan Kaan'ı hemen ikna ettiği, uzun pazarlıklar sonunda da Sassuolo'nun direncini kırdığı öğrenildi.

OKAN BURUK'UN ELİ ÇOK RAHATLADI

Kaan Ayhan'ın çocukluğundan beri Galatasaraylı olduğu ve sarı-kırmızılıları "gönlünde yatan aslan" olarak gördüğü öğrenildi. Yaz döneminde Galatasaray'a transferi gerçekleşmediği için büyük hayal kırıklığı yaşayan ve Sassuolo'da hocasıyla arası açılan Kaan Ayhan'ın transferi Okan Buruk'un elini de çok rahatlattı.

SATIN ALMA OPSİYONU 2.8 MİLYON EURO

İstanbul'a gelen Kaan Ayhan'ın maliyeti de belli oldu. 400 bin euroya kiralanan 28 yaşındaki futbolcunun satın alma opsiyonu 2.8 milyon euro olacak. Kaan yarım sezon için 600 bin euro alacak. Milli futbolcu önümüzdeki 3 yıl için ise 1 milyon, 1 milyon 250 bin ve 1 milyon 350 bin euro kazanacak.

ZORUNLU SATIN ALMA YOK

Finansal Fair Play (FFP) kriterleri nedeniyle sözleşmeye ‘zorunlu satın alma şartı’ konulmadı, bunun yerine Sassuolo’yu ikna edebilmek için 2 farklı opsiyon maddesi konuldu. Bu maddelerden birinin gerçekleşmesi durumunda bonservis alınacak.

ŞARTLAR OLUŞURSA DEVREYE GİRER

1- Galatasaray sezon sonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’ne kalırsa...

2- Kaan, Galatasaray’ın ligde kalan 16 maçının 8’inde süre alırsa. Burada dakika kıstası yok. Kaan 8 söz konusu maçta 1’er dakika görev alsa dahi bonservisi satın alınacak.

TAM BİR JOKER

Farklı pozisyonlarda oynayabilen milli futbolcu yerli denkleminde önemli bir hamle olmasının yanı sıra savunmada önemli bir alternatif olacak. Kaan ayrıca Dubois'in sol bekte devam edeceği düşünüldüğünde Sacha Boey için de sağ bekte önemli bir alternatif olarak değerlendiriliyor.

"FORMA İÇİN SABIRSIZIM"

28 yaşındaki stoper, Sarı-Kırmızılı formayı giyme konusunda son derece sabırsız... Milli futbolcu, "Galatasaray tribünlerinin önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum. Çok mutluyum. Transfer süreci istediğim gibi gitti. Her futbolcu, Galatasaray gibi bir takımın formasını giymeyi hayal eder. Bunu başardığım için mutluyum. Sahada sonuna kadar mücadele edip şampiyonluk yaşamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ NEDEN OLMADI?

Serhat Akın'dan Barış Alper'e övgüler: "Sırtında gezdirir" Serhat Akın'dan Barış Alper'e övgüler: "Sırtında gezdirir"

Kaan Ayhan için Beşiktaş da devreye girmiş, İtalyan kulübü Sassuolo ile pazarlık için masaya oturmuştu. İlk etapta kiralık düşünülen oyuncu için İtalyanlar zorunlu satın alma maddesi koymak istedi, siyah-beyazlılar bunu kabul etmedi. Böyle olunca görüşmeler daha fazla ilerleyemedi. Kaan Ayhan'ın Türkçe, Almanca, İtalyanca ve İngilizce bilmesi büyük bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Yeni Galatasaraylı, bu özelliğinden dolayı takım içerisinde köprü vaziyeti de görecek.

(Milliyet)