Şok Market 24 Ağustos'ta indirim bolluğu! Geç giden bir tane bile bulamaz Şok Market 24 Ağustos'ta indirim bolluğu! Geç giden bir tane bile bulamaz

Elektrik faturalarına üst üste gelen zamlar pek çok vatandaşı olumsuz etkiliyor. Elektrik faturaları vatandaşların belini bükmüşken bu süreç içerisinde elektrik faturalarını doğru şekilde kullanarak tasarruf sağlamak mümkündür. Evde bulunan elektronik ürünleri doğru şekilde kullanmak, faturaları düşürmek mümkündür. Özellikle çamaşır makineleri için uygulanan yeni bir yöntem sayesinde faturaları neredeyse yarı yarıya düşürmek mümkün hale gelebilir.

Çamaşır Makinelerine Karbonat Ekleyin

Elektrik faturası yüksek gelen vatandaşlar her defasında ödeme konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Elektrik faturalarına ciddi oranda etki edecek ve sürekli olarak kullanılan çamaşır makinelerini kullanırken elektrik faturalarını da düşürebilecekler.

Çamaşır makineleri evde en çok kullanılan elektronik aletler arasında yer alıyor. Harcadığı enerji düşünüldüğü zaman elektrik faturaları oldukça yüksek gelebiliyor. Uzman isimler tarafından yapılan bazı öneriler sonrasında çamaşır makinelerini belirlenen yöntemle kullanarak ciddi tasarruflar sağlayabilirsiniz.

Çamaşır makinesini çalıştırdığınız sırada her bir yıkama için çamaşırları koyduğunuz yere, makinenin içerisinde 1 yemek kaşığı karbonat eklemeniz gerekmektedir. Karbonat derin temizlik içinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çamaşırların daha beyaz ve renklerinin daha canlı olmasını sağlayabilir.

Elektrik Faturalarını Düşürebilirsiniz!

Genellikle pek çok kişi daha yüksek oranda bir hijyen sağlamak için çamaşırlarını 90 derecede yıkamaya devam ediyorlar. Ancak düşük programda makineyi çalıştırarak öncesinde makinenin içerisine 1 yemek kaşığı karbonat ekleyerek aynı etkiyi sağlayabilirsiniz. Düşük devirde çalışan makineler daha az elektrik harcayacaktır. Pek çok kişi düşük ısıda çalışan makinelerin çamaşırları iyi temizlemediğini düşündükleri için tercih etmiyorlar ancak bu durum elektrik faturalarını kabartmaya devam ediyor. Karbonatla çamaşırlarda hijyeni sağlayarak aynı zamanda çamaşır makinesini düşük devirde çalıştırıp elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz. Böylece yüksek faturaları biraz olsun engellemek mümkün olabilir.