Galatasaray, Amedspor'dan eski 10 numarasını geri istiyor Galatasaray, Amedspor'dan eski 10 numarasını geri istiyor

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Ali Çamlı, galip gelemedikleri için üzgün olduğunu söyledi. Ligde hiçbir takımın birbirinden farklı olmadığını belirten Çamlı, "Bugün ligin ilk maçı. Oynadığımız takım belli, biz de koskoca bir Kayserispor'uz. Bizim için Galatasaray ile İstanbulspor'un farkı yok. Süper Lig'de artık hiçbir takımın birbirinden farkı olmaması gerekiyor. Onun için beraberliğe sevinmiyorum, kaçan galibiyete üzülüyorum. Çağdaş hoca ve ekibini tebrik ediyorum. Bu kadar kısıtlı kadroya rağmen sergiledikleri futbol, izlettikleri takım herkesin alkışlayacağı bir takım. Zaman zaman hatalar da olacaktır ama o kadar özverili çocuklar ki. Hepsi sahada bunu ispat etti. Kayserispor, karşısındaki takım kim olursa olsun motive olduğu zaman neler yapabileceğini herkese gösterdi. Herkesi tebrik ediyorum." dedi.

"Galatasaray'ı iyi püskürttük"

Golsüz biten Galatasaray maçı sonrası açıklamalarda bulunan Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, futbolcularını tebrik etti.

Oyuncuların özveriyle mücadele ettiğini aktaran Atan, "Bugün oyuncularımı ne kadar tebrik etsem az. Oyunun genelinde hem iyi oynadılar hem de harika mücadele ettiler. Galatasaray çok iyi karşı pres takımı. Biz zaten oyuncularımızla konuşuyoruz, bizim için en tehlikeli an bizim rakipten kendi sahamızda kazandığımız ilk top. Bu pası olumlu kullanıp çok iyi çıkışlar yapacağımızı düşünüyorduk. O yüzden garanti oynayıp iyi çıkışlar da yakaladık. Saha zeminimizden hiç memnun değilim. Bugün çok daha iyi pas organizasyonlarıyla daha iyi geçişler yapabilirdik. Buna rağmen gerekli sayıda fırsatı yakaladık. Rakibimize çok fazla şans vermedik. Oyunun 55-60 dakikalık bölümünde Galatasaray'ı iyi püskürttük, iyi presler yaptık. Bugün saha içinde çok fazla sakatlanan oyuncum vardı. Çok özveriyle mücadele ettiler. Çok da hamle şansımız olmadığı için saha içerisinde rotasyonlar yapmayı başladık. Oyuncularım bugün söylediğimiz her şeyi harfiyen yerine getirdiler. Taktiğe tamamen bağlı kaldılar. Bizim güzel hayallerimiz var. Bazı takımlar bizden çok daha iyi transfer yapabilirler. Ama bizim güvendiğimiz şey grup dinamiği, birlik ve beraberlik. Bu kulüp inşallah batağın içinden bir ip uzatıldı, biz de o ipe sıkı sıkı tutunup batağın içerisinden temizleneceğiz. Daha güzel, daha sorunsuz bir Kayserispor olarak yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.