29 yaşındaki futbolcu, Galatasaray kariyerine dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

"PİŞMAN DEĞİLİM"

"Galatasaray’a transfer olduğum için pişman değilim. Uzun uzun düşünerek aldığım bir karardı. Lyon'daki dönemimin sonuna geliyordum. Galatasaray ile yeni bir meydan okuma arıyordum. Tutku ve şampiyonluklar istiyordum. Çılgın bir taraftar kitlesi buldum. İlk sezonumun sonunda Türkiye şampiyonu oldum. Bu tür duyguları yaşamak için futbol oynuyoruz."

TİMUR'A GÖNDERME "KULÜPTE OLMAYAN BİRİNİN..."

"İlk sezonumun ardından artık kulüpte olmayan birinin adaletsiz bir kararına kurban gittim. Avrupa transfer dönemi bitmişti ve beni Şampiyonlar Ligi listesinden çıkarıp yerime Tottenham'dan iki oyuncuyu (Davinson Sanchez ve Tanguy Ndombele) aldı. Bunu kabullenmek çok zor oldu. Oynayamama riskiyle neredeyse başka şansım kalmamıştı. İki seçenek vardı."

Uğur Karakullukçu'dan Dursun Özbek'e: "Hepsini açıklarım..." Uğur Karakullukçu'dan Dursun Özbek'e: "Hepsini açıklarım..."

"GÜZEL BİR DENEYİM OLDU"

"Ya bu adaletsizlik karşısında kulübe hukuki yollardan saldıracak ve çatışma yaşayacaktım, ya da Türkiye'de sportif bir seçim yaparak bir çözümü kabul edecektim. Başakşehir devreye girdi. Türk transfer piyasasının bitmesine on dakika kala anlaşmaya vardık! Ama doğru seçimi yaptım. Kulüp 19. sıradayken geldim. Süper Lig’i 4. sırada ve Avrupa bileti alarak bitirdik. Bu yükseliş güzel bir deneyim oldu. Hırslı ve bana çok şey katan bir teknik kadroya sahip bir kulüp keşfettim. Öyle ki, ayrılırken başkan bana onursal bir ödül verdi."

ÇAĞDAŞ ATAN'A ÖVGÜLER

"Galatasaray ile geleceğimi henüz konuşmadık ama kulüple iletişime geçtim. Bir yıl daha sözleşmem var. Onların tutumunu ve bakış açılarını değerlendirmek istiyorum. Ancak son yılımı tamamlamaya hazırım. Oynamak, keyif almak ve güvendiğim bir teknik ekiple çalışmak istiyorum. Hâlâ güzel şeyler keşfetmeye açım. Başakşehir'de, bana taktiksel olarak birçok şey öğreten bir antrenörle (Çağdaş Atan) çalıştım. Hem sağda hem solda oynama çok yönlülüğümü kullandı ve beni 6 veya 8 numara pozisyonunda merkeze girebileceğim hibrit bir sisteme dahil etti. Hücum yönümü geliştirdi." şeklinde konuştu.

(Nafi Alpay)