Levent Tüzemen, yazısında Okan Buruk'a bazı tavsiyelerde ve eleştirilerde bulundu.

"AĞIR BİR TRAVMA OLURDU"

Galatasaray 2-0'dan dönüp beraberliği yakalayarak Şampiyonlar Ligi'ne tutundu. Eğer kaybetseydi, ağır bir travma yaşardı. Muslera'nın hatasıyla yenilen ilk gole kadar oyunun hakimi Galatasaray'dı, müthiş pozisyonlar yakaladı. Kerem Aktürkoğlu, geceye damga vuracak pozisyonlarda iki gollük vuruşu dışarı yaptı, bir kez de topu direğe nişanladı. Mertens ve İcardi de Galatasaray'ı öne geçirecek golleri harcadılar. İlk yarı Galatasaray en az 3 gol atardı.

"DUYGUSALLIĞI BIRAKMALI"

Galatasaray'ın sahadaki 11'ine bakıyorum, bir de ısınanlara göz atıyorum. Zaha, Ndombele, Tete, Bakambu, Sanchez maça girecek emri bekliyorlar. Okan Buruk'a Galatasaray yönetimi gerçekten kaliteli transferler yaptı ve rekabeti yönetmesini istedi. Okan hoca duygusallıktan kurtulmalı. Şampiyonlar Ligi'nin havasının ayrı olduğunu unutmamalı. 'Birilerini oynatırım, diğerlerini oynatmam, alınırlar' diye düşünmemeli. Değişim kararlarını erken vermeli, hatta oyuna erken müdahale etmeli.

"ZIYECH ÇOK ETKİSİZDİ"

"İlk yarı Ziyech çok etkisizdi, Kerem kaçırdığı gollerden sonra psikolojik olarak geriledi. Kerem Demirbay fizik gücü yüksek Kopenhaglı oyunculara karşı ikili mücadelelerde etkisiz kaldı."

Okan Buruk'un sözleşmesindeki Milli Takım maddesi Okan Buruk'un sözleşmesindeki Milli Takım maddesi

"BU BİR UYARIDIR"

Tete-Mertens, Ndombele-Nelson, Zaha-Kerem değişikliği erken start alsaydı, Galatasaray skor avantajını eline geçirirdi. Neden mi? Ndombele, Tete, Zaha üçlüsü girdikten sonra oyunun havası değişti ve iki tane gol buldu. Bu maçın skoru bir uyarıdır. Okan hoca ve oyuncular ders çıkarmalıdır.