Okan Buruk'un doğru rotasyon ve değişiklikler yaptığını ifade eden Tüzemen'in tespitleri şu şekilde...

"BAHADIR OLMASAYDI GALATASARAY GOL REKORU KIRARDI"

"Galatasaray, Ankaragücü'ne kaybetseydi futbolun adaleti büyük haksızlık yapmış olacaktı. Çünkü maç Galatasaray hücum oyuncularıyla kaleci Bahadır arasında geçti. Ankaragücü kalecisi büyü mü yaptı bilmem ama hayatının maçını oynadı. Her türlü şutu kurtardı. İcardi'nin 4 vuruşunu çıkardı. Tete'ye, Zaha'ya, Kerem'e gol izni vermedi. Ankaragücü'nün kalesinde Bahadır olmasaydı herhalde Galatasaray tarihi bir gol rekoru kırardı."

"TETE VE DEMİRBAY ETKİSİZ KALDI"

"G.Saray iyi oynadı, akıllı hücum etti. Sadece 2 oyuncu başta Tete etkisiz kaldı, çok çalışmasına çok koşmasına iyi mücadele etmesine rağmen Kerem Aktürkoğlu ciddi top kayıpları yaptı. Demirbay oyuna akıl kattı."

"OKAN HOCA'NIN HAMLELERİ DOĞRUYDU"

Michy Batshuayi'yi tebrik eden ilk Galatasaraylı futbolcu Michy Batshuayi'yi tebrik eden ilk Galatasaraylı futbolcu

"Sacha Boey yine sahanın yıldızıydı. Sağ kanatta savunmayla hücum hattı arasında körük gibi çalıştı ve mükemmel oyununu gol ile süsledi. Okan hocanın Mertens, Oliveira, Barış Alper Abdülkerim hamleleri zamanlama olarak çok doğruydu. Sadece Tete'ye fazla zaman tanıdı. Kaan Ayhan savunmada çok iyi oynadı. Yüksek yeteneği ile adrese teslim paslar attı. Sanchez savunmaya bir liderlik getirdi. Sakin ve akıllı oynadı, topu oyuna sokarken asla telaş yapmadı ve kritik pozisyonları engelledi. En önemlisi çok doğru pozisyonlar aldı."

"ZAHA DEFANSIN DENGESİNİ BOZDU"

"Zaha içeri yaptığı ataklarla rakip defansın dengesini bozdu. Attığı gol ise çok kaliteliydi… Okan hocanın şimdi önünde Manchester U. maçı var kadro seçiminde asla duygusal davranmamalı tercih edeceği oyuncuları rakibin oyun sistemine göre belirlemeli. Crystal Palace'nın oynadığı oyun modelini gözden geçirmeli." ifadelerini kullandı.