Tüzemen, Sarı-kırmızılı takımın transferde ve sponsorluk anlaşmalarında doğru bir politikada olduğunu ifade etti.

3 AŞAMALI TRANSFER PLANI

Galatasaray transfer politikasını aşama aşama planlıyor. Öncelik kiralık oyuncular İcardi ve Rashica'nın işini bitirmek. İkinci; belli bölgelere saptanan isimlerle görüşmeleri sürdürmek. Üçüncü ise, Şampiyonlar Ligi öncesi fırsat transferlerini kovalamak.

4 TANE BÜYÜK TRANSFER

Erden Timur, transferlerle ilgili yaptığı açıklamada, sadece bir isme bağlı olmadıklarını; A, B, C, D planlarının olduğunu söyledi. Galatasaray benim duyumuma göre, 4 tane ses getirecek transfer yapacak.

ARABİSTAN DEFTERİ KAPALI

İcardi, G.Saray'a göz kırpıyor. Özellikle tatilde hep Galatasaray ile ilgili paylaşımlar yapıyor. Taraftarlar da İcardi'ye olan sevgisini ve bağlılığını artırarak onu ne kadar çok istediklerini hissettiriyor. Arabistan defteri bence kapalı. Çünkü Wanda Nara gitmeyi istemiyor.

AL-KHELAIFI DESTEK OLUR

Yayıncı kuruluş, İcardi'nin yarattığı sinerji ile Galatasaray'ın şampiyonluğu ile kapanan sezonda müthiş bir gelir elde etti. PSG'nin sahibi ve Türkiye'deki yayıncı kuruluşun da sahibi olan Nasser Al-Khelaifi, İcardi'nin G.Saray'a transferi için ciddi bir destekte bulunacaktır. İcardi'nin ücreti de sponsorlar tarafından karşılanacak. Dursun Özbek, verdiği röportajda İcardi'nin transferini sponsorların üstleneceğini açıklamıştı.

RASHICA VE ZANIOLO

Serdar Ali Çelikler: "Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde..." Serdar Ali Çelikler: "Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde..."

Rashica, Galatasaray'dan başka yerde oynamak istemiyor. Zaniolo'nun ailesi de oğullarının, İstanbul'da ve G.Saray'da çok mutlu olduğunu söylüyor. Rashica transferinde G.Saray'ın eli, oyuncunun gösterdiği ilgiden dolayı çok güçlü. Bence G.Saray transferi ağırdan almıyor, planlama doğrultusunda yapıyor. Geçen sene bu planlamalar tutmuş, ayağa kaldıran oyuncular Florya'ya gelmişti.

MUTLAKA 1 İSİM TRANSFER OLUR

G.Saray, ilk ön eleme maçına sadece Barış Alper ile çıkmaz. İcardi'nin yanına da mutlaka bir santrfor alınacak. Bunun için Erden Timur'un planında 4 isim var. Bunlardan bir tanesi mutlaka transfer olur ve 25-26 Temmuz'daki ilk ön elemede sahne alır diye düşünüyorum.

GÖĞÜS REKLAMI; 150 MİLYON DOLAR

Galatasaray'ın dolu tribünlere oynaması, kombinelere olan ilgi, sosyal medyadaki etkinliği ve gücü, yönetimin çalışkanlığı, 23. şampiyonluk ile Şampiyonlar Ligi hedefi, sponsorların Galatasaray'a olan ilgisini artırıyor. Göğüs reklamından KDV hariç 150 milyon dolar geleceğini öğrendim. Stadın isim sponsoru da açıklandı. Buradan çok yüksek bir gelir elde edilebileceği gibi yeni sponsorun bir oyuncuyu da Galatasaray'a getireceğini duydum. Galatasaray yeni sezona güçlü sponsorlarla ve ekonomisi güçlü bir yapıyla girecek.

ERDEN TİMUR'UN SÖZLERİ

Erden Timur, belge ve bilgilere dayalı açıklamalarını yapacağını vurguladı. Ali Koç'un, "Şu seçimler bitsin, o Florya projesinde neler döndüğünü bir anlatalım" söylemini Sayın Erden Timur'a sordum. Kendisinin cevabı şöyle oldu: "Bir projenin böyle bir töhmet altında bırakılmaması, muhakkak açıklanması gerekiyor. Camia doğru bir projeyle ilgili itham altında bırakılıyor. Biz devletin malını satarak bir proje yapmıyoruz. Mecidiyeköy'deki arsa bizim tapulu malımızdı ve geçmişte bunu eski başkanımız Alp Yalman aldı. Biz Florya'daki boş arazileri 1 milyar 85 milyon + KDV'ye satın aldık."