Levent Tüzemen, Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk'a futbolcu tercihleri konusunda eleştiriler getirdi.

"OYUNA MÜDAHALE EDEMEDİ"

Levent Tüzemen: "Okan Buruk'a iki uyarım var..." Levent Tüzemen: "Okan Buruk'a iki uyarım var..."

"Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde iki Manchester United maçı, bir de Kopenhag maçında müthiş oynamış, geriden gelip 1 galibiyet, 2 beraberlik almıştı. Galatasaray eğer şampiyon olacaksa en tepeye Kasımpaşa maçını yazmalı. Sezon başından beri G.Saray'ın kötü oynayıp da geriden gelip gövdeli bir galibiyet aldığını görmedim. Zaha ve özellikle Ziyech oyuna girinceye kadar Galatasaray bir büyük takıma yakışmayan hatalar yaptı. İki kez öne geçtiği maçta yakalandı ve geriye düştü. Okan Buruk 70 dakika formsuz bir teknik adam gösterisi yaptı. Oyuna müdahale edemedi, kötü oynayan oyuncuları maalesef erkenden oyundan alamadı."

"ZİYECH'E İHTİYACI VAR"

"İki Kerem de etkisizdi. Muslera, kalitesine yakışmayan iki tane gol yedi. Sahanın çalışkanı Barış Alper ve Mertens oldu. Şampiyonluk yolunu açan bu galibiyette İcardi başroldeydi. Kendi kalesine gol attı, kritik anda penaltı kaçırdı ama sarı kırmızılılar adına da iki gole imza attı. Vinicius'un golünde de hazırlayıcı oldu. Kalan haftalarda Okan Buruk'un Ziyech'e ihtiyacı var. Çünkü Ziyech girdikten sonra Galatasaray rakip alanda etkili oldu ve maçı kazandı."

"MİLLİ ARA GALATASARAY'A YARAYACAK"

"Milli maç arasına lider girmek Galatasaray'a kesin yarayacak. Çünkü savunmanın Abdülkerim ve Sanchez'e kesinlikle ihtiyacı var. Berkan o bölgede oynuyor ama etkili olamıyor. Çünkü Galatasaray savunmadan Berkan'la oyun kuramıyor. Berkan en çok orta alanda fayda sağlar. Maç sonu Galatasaraylı oyuncuların taraftarlarıyla defalarca yaptığı sevinç gösterisi kazandıkları maçın önemini bildikleri gibi şampiyonluk için inanmışlıkların göstergesiydi." ifadelerini kullandı.