Sarı kırmızılılar Lille’de forma giyen Xeka’yı (Miguel Ângelo da Silva Rocha) kadrosuna katmak için harekete geçti. Sezon sonunda Fransız kulübü ile sözleşmesi sona erecek olan 27 yaşındaki futbolcunun transferi için menajeri Rocha ile de görüşüldü. Taraflar sözleşmesi sona ermekte olan futbolcunun şartlarını konuşurken genel bir görüş alış verişinde bulunuldu.

Luis Campos devreye girdi

Piyasa değeri 9 milyon Euro olan Xeka esasen gelecek sezon için Rusya ekiplerinden CSKA Moskova ile anlaşmıştı. Ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası tecrübeli oyuncu, kariyerini bu ülkede sürdürme fikrinden vazgeçti. İşte bu noktada devreye Luis Campos girdi. Galatasaray Kulübü’ne danışmanlık hizmeti veren Portekizli Futbol adamı Xeka’yı sarı kırmızılı kulübe önerdi. Önümüzdeki sezon için orta sahaya ciddi takviyeler planlayan Galatasaray da hemen harekete geçti.

Icardi'nin menajerinden açıklama var Icardi'nin menajerinden açıklama var

Gelmeye sıcak bakıyor

Luıs Campos’un da katkıları ile Galatasaray, Xeka’yı bedelsiz olarak kadrosuna katmak için görüşmelere başladı. 27 yaşındaki Portekizli futbolcu için menajeri Galatasaray’dan 5 milyon Euro imza parası ve yıllık 2.7 milyon euro talep etti. Bu rakamı yüksek bulan sarı kırmızılı yönetim imza parası rakamını aşağı çekmeye çalışırken, Xeka’nın da Galatasaray’ın şartları kabul etmesi halinde transfere sıcak baktığı ifade edildi. Tarafların önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelmesi bekleniyor. Xeka bu sezon Lille’de 18 maçta forma giydi ve 2 gol kaydedip 1 asiste imza attı.

(Hürriyet)