Socrates'e konuşan Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibi Sparta Prag'la ilgili önemli bilgiler verdi.

BARIŞ VE KEREM DEMİRBAY

"Barış Alper'in attığı golün dışında 2-3 tane de net asistleri yendi. Savunma yapmayı da öğrendi oyununu da geliştirdi. Hakeme itraz konusunda biraz daha sakin kalmalı. Kerem Demirbay da iyi oynuyor. Sezon başından çok farklı bir görüntüsü var. Fenerbahçe maçıyla çıkışa geçti."

Uğur Karakullukçu: "Galatasaray'ı 12-13 kişi sırtlıyor" Uğur Karakullukçu: "Galatasaray'ı 12-13 kişi sırtlıyor"

PRAG YORUMU: "PERİŞAN EDEBİLİR"

"Bu sezon ligdeki tüm iç saha maçlarını kazanmışlar. Deplasmanda ise 1 kez kaybetmişler. Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper'in bu müsabakaya ilk 11 başlaması gerektiğini düşünüyorum. Barış, kanatta daha çok fayda sağlayacaktır. Galatasaray, Başakşehir maçındaki gibi boğucu futbolunu Sparta Prag karşısında gösterebilirse onları perişan edebilir. Prag'ın orta sahası oyun kuramaz bunu yaptıkları taktirde Galatasaray'ın işi kolaylaşır."

ICARDİ FORMSUZ MU?

"Icardi'nin etkisi devam ediyor ancak aynı bitiriciliği göremiyoruz bu sezon. Varlığı da yetiyor. Rakipler onunla uğraşırken diğerleri pozisyona giriyor. Bütün santrforlar gol atamamaktan rahatsız olurlar ama devamlı oyunun içerisinde görüyoruz. Sakatlığı da onu çok etkiledi." ifadelerini kullandı.