Socrates'e konuşan Mehmet Demirkol'un Galatasaray'la ilgili öne çıkan yorumları şöyle...

BARIŞ ALPER'E ÖVGÜLER

"Zor bir deplasmanda Samsunspor yeni hocasıyla bir ivme yakalamıştı. Stat doluydu. Maçın ilk dakikasından itibaren Galatsaraylı futbolcular çok rahattı. Özellikle Barış Alper'in sağ önde oynaması, Samsunspor'un sol tarafını epey yıprattı. Attığı 2.golde Okan'ın hatasından çok, Barış Alper'in soğukkanlılığı önemli. Geçen senelerde bitiricilikte sorun yaşıyordu. Maçın yıldızıydı."

"MERTENS HALEN KATKI SAĞLIYOR"

"Mertens, kafası çok açık bir adam, bu yaşında halen takıma katkı sağlıyor. Kerem Demirbay'la uyum sağlamaya başladı. Torreira'ya söylenecek bir şey yok."

"ICARDİ EN İYİ DURUMDA DEĞİL"

"Icardi maksiumumda değil. Söylediğim bir laf var. 'Form geçici, klas kalıcı' diye şu an bu lafın karşısında duruyor. Fiziki olarak en iyi durumunda değil."

"KEREM'E HAKSIZLIK YAPTIM"

"Ben de Kerem Aktürkoğlu'na haksızlık yaptım. Başakşehir kariyerleriyle ilgili söylediği sözlere 'Çık topunu oyna' demiştim. Araştırdıktan sonra öyle olmadığını anladım. Samsunspor maçında kaçırdığın golü sen sokaktaki adama veya Playstation oynayan çocuğa açıklayamazsın. Onu açıklamaya uğraşmakla ömrünü heba etme. Bu nasıl olur diye soran milyonlar var. Dünya'dan haberleri yok. Hepimizin üzerinde başka bir baskı var. Kerem'e tavsiyem orada kalma, Manchester United'a attığın golde kal. Kerem şu an Türk futbolunun yıldızlarından birisi. Nerede olacağını bilmen lazım."

PENALTI POZİSYONU

Emre Bol: "Icardi'nin dokunulmazlığı mı var?" Emre Bol: "Icardi'nin dokunulmazlığı mı var?"

"Samsunsporlu oyuncu, Icardi'nin koluna yapışıyor. Net penaltı."

SERGE AURİER YORUMU

"Bir plansızlık var. Boey'in gideceği belli oluyordu aylar öncesinden. Assignon'u alamadın çünkü adamlar senin transferi son güne bıraktığını biliyor. O yüzden senden fazla rakamlar talep ediyorlar. Çok fazla opsiyonun yok elinde. Bu işin FFP'si ve limitleri var. Hiçbir kulübün durumu iyi değil. Aurier transferi direkt ilk 11 transferi değil ama iyi bir opsiyon transferi. Diğer taraftan Barış da oynayacak."

"VİNİCİUS, BAKAMBU'DAN DAHA İYİ"

"Bu da yedek transferi. Eski özelliklerine göre bakarsak Bakambu'dan daha iyi olduğunu biliyorum. Ayrıca sırtı dönük iyi oynuyor. Rakibi kapattığın zaman oyunun son anlarına doğru bir şeyler yapabilir." dedi.