Ümit Davala: "Galatasaray'da seferberlik ilan edilmiş" Ümit Davala: "Galatasaray'da seferberlik ilan edilmiş"

Mehmet Demirkol, maçtaki tartışmalı hakem kararlarını da yorumladı.

"ÜRETKENLİK BEKLERDİM"

"Beşiktaş, Galatasaray'ı çok fazla pozisyona sokmadı. Yedikleri gol zaten kendi kalelerine. Muhtemelen Fernando Santos bundan memnun olacaktır. Ama derbi ruhu başka bir şey. Buna karşılık Galatasaray açısından biraz üretkenlik beklerdim. 60-70 arası 2 net pozisyon verdiler. Mertens, Kerem Demirbay ve Torreira'nın iyi oynadığını düşünüyorum. Beşiktaş savunması, Icardi ve Kerem Aktürkoğlu'ya iyi çalışmış. Ama orta sahadaki boşluklara çare bulamadı Santos."

"EN BÜYÜK PİŞMANLIĞI RASHİCA"

"Köhn, açık vermeye devam ediyor. Antalyaspor maçında da bunu görmüştük. Okan Buruk'un en büyük pişmanlığı bence Rashica oldu. Üzüldüklerini biliyorum. Tete'ye güvenmediğini bu maçta anladık. Son saniyelerde oyuna dahil etti. Ayrıca Boey'in yükselişinde Rashica'nın payı vardı. Ndombele'yi beğenmiyorum ama daha erken oyuna girebilirdi. Maçın yıldızı ise Mertens."

HAKEM KARARLARI

"Colley'in kırmızı kartı doğru. Cenk'in penaltı beklediği pozisyon için %50 diyorum. VAR müdahale edemez. Hakemin takdir hakkı. O penaltıysa Galatasaraylılar da Icardi'nin pozisyonuna penaltı ister."

"OKAN BURUK İYİ İDARE EDİYOR"

"Takım içerisinde bazı durumlar var. Geçen sene Gomis'de görülmüştü. Bu sezon da Oliveira, Zaha ve Tete'de görülüyor. Bu kadar büyük ve geniş kadro yapınca idare etmek zor oluyor. Okan Buruk bunu iyi idare ediyor. Çoğu kulübede bile yoktu. Eskiden Liverpool, Real Madrid, Bayern Münih'in alamadıklarını bizim takımlarımız alıyordu şimdi Premier Lig'in 13. takımı bile Galatasaray'a transfer çalımı yapabilir. Bu yüzden Galatasaray risk alıyor transferde. Icardi'ye verdiğin tolerayı Zaha ve Tete'ye veremezsin." şeklinde konuştu.