Teknik direktör Okan Buruk, sağ bek, sol bek ve ön liberoda oynayabilen Mert'i takımında görmek istiyor.

İtalya basınına göre Mert Müldür'ün transferinde Galatasaray'ın bir adım önde olduğu iddia edildi. Haberde, Kaan Ayhan transferinde iki kulübün iyi ilişkiler kurduğu hatırlatıldı. Sassuolo, futbolcusu için 3 milyon Euro talep ediyor.

ÇOK FAZLA FORMA GİYEMEDİ

4 milyon euro değeri olan 24 yaşındaki stoperin kontratı 2024 yılında bitecek. Ağır bir sakatlık geçiren Mert Müldür, bu sezon çok fazla forma şansı bulamadı.

Genç futbolcu Serie A ve İtalya kupası dahil olmak üzere 3 karşılaşmada 58 dakika süre aldı.

MERT MÜLDÜR KİMDİR?

3 Nisan 1999 tarihinde Avusturya'da dünyaya geldi. Profesyonel futbol kariyerine Rapid Wien altyapısında başladı. 2018 yılında Rapid Wien A takımına yükseldi. 2019'da ise 4.7 milyon euro karşılığında Sassuolo'nun yolunu tuttu.

Önder Özen: "Bağıra bağıra oyundan atıldı! Kırmızı doğru..." Önder Özen: "Bağıra bağıra oyundan atıldı! Kırmızı doğru..."

Avusturya'da doğan Mert Müldür, milli takım tercihini Türkiye'den yana kullandı. Genç futbolcu, 18 kez ay-yıldızlı formayı terletti ve 1 de gole imzasını attı.

Defans hattında görev yapan Mert, sağ bek olarak oynuyor. Joker bir oyuncu olan milli futbolcu, stoper ve sol bekte de oynayabiliyor. Mert Müldür'ün güncel piyasa değeri 4 milyon euro...