Metin Tekin, yeni gelen 3 futbolcuyla kadrodaki tüm eksiklerin kapatıldığını söyledi.

DERRİCK KÖHN

"Bu bir scout transferi. Nasıl Boey'i Rennes'den aldıklarında risk varsa, bu transferin de belli riskleri var. 25 yaş bana yatırım yapılabilecek bir yaş gibi geliyor. Galatasaray bekini harika savunma yapıyor diye anlatamazsın, hücumcu olmak zorunda. Bu oyuncunun profili de öyle. Köhn geldiğine göre Barış'ı önde kullanacaklar demektir."

"MARİANO BUNLARI YAPIYORDU"

Şansal Büyüka: "Hani Galatasaraylılar sizi engelliyordu?" Şansal Büyüka: "Hani Galatasaraylılar sizi engelliyordu?"

"Aurier'in profili ise daha farklı. 31 yaşında tecrübeli, Milli Takım'da kaptan olmuş bir futbolcu. Atletik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Biraz ön plana çıktığı için fiziki özellikleri azalmış olabilir ama kollektif aklı gelişir. Galatasaray'ın buna ihtiyacı vardı. Oyun kurucu bek işlevi görecektir takımda. Galatasaray'da Fatih Terim'in son iki şampiyonluğunda Mariano bunları yapıyordu. Hücumda hep oyun kurardı. Aurier bunları yapabiliyor."

CARLOS VİNİCİUS YORUMU

"Güçlü santrfor tipi. Oyun içerisinde arayan, araştıran bir modeli var. Ama golcülük ve vuruş kalitesi var mı? O biraz tartışılır. Bakambu'dan farklı bir yapısı var. Bakambu daha atletti, Vinicius ise kuvvetli."

"TÜM EKSİKLERİNİ KAPATTI"

"Galatasaray; sol bek, sağ bek ve santrafor aldı. Tüm eksiklerini kapattı bence. Galatasaray'ın kadrosu tamam. 10 numaraya ihtiyacı yok. Mertens, Kerem ve Ziyech var. Yapacakları tek şey ligde kalan 14 maça kilitlenmek. Avrupa'dan da enteresan şeyler çıkabilir. Takıma baktığım zaman şurası eksik diyemiyorum."

GALATASARAY - BAŞAKŞEHİR MAÇI YORUMU

"Başakşehir, Galatasaray'a sıkıntı çıkartabilir. İlk golün dakikası çok önemli. 0-0 uzarsa kilidi açmakta zorlanabilir Galatasaray. Başakşehir, Fenerbahçe maçındaki gibi savunmadan topla çıkmayı düşünürse Galatasaray için rahat bir müsabaka olur." şeklinde konuştu.