İyi bir oyun ortaya koyduklarını aktaran Moe, "Oyuncuların bireysel kalitelerini dikkate almanız gerekiyor. Icardi'nin hakkını vermeliyiz. Icardi gibi bir futbolcuya ancak hayranlık duyabilirsiniz. Oynadığımız oyun beni tatmin etti. Maçın hakimi bizdik ama 2-1 kaybettik. Galatasaray'ı gruplara kaldığı için tebrik ediyorum" diye konuştu.

Avrupa Ligi gruplarında iyi bir oyun ortaya koymak istediklerini aktaran Moe, "İyi bir takım olduğumuzu göstermek için iyi bir şansımız vardı. Her zaman cesur olmamız gerektiğini söyledim. 15 milyonluk bir şehirdeyiz. Biz göldeki küçük balıktık. İlerleyen günlerde de Molde adını daha iyi duyurmak için elimizden geleni yapacağız" ifadelerine verdi.

Galatasaray'a karşı eşleşmeyi kaybetme sebeplerinin sorulması üzerine ise Moe, şöyle konuştu:

"Galatasaraylı oyuncuların çok iyi yeteneklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yediğimiz gollerden iki tanesi serbest vuruştan, bir tanesi de penaltıdan geldi. Bunu bireysel kalite olarak özetleyebilirim. 

Galatasaray taraftarının yarattığı atmosferin bir cehennem olmadığını aktaran tecrübeli teknik adam, "Buraya geldiğimizden beri iyi insanlar gördüm. Buradaki havaya bayıldım. Belirleyici şey ilk maçtı. Yediğimiz 3 gol çok fazlaydı. Biz sezon ortasındayız, onlar yeni başladılar sezona. Biz daha iyi oynayan taraftık ama onların da yetenekli oyuncuları vardı. Onlar da sezon ortasında olsaydı farklı bir maç izleyebilirdik" şeklinde konuştu. 

İşte Rams Park'daki derbi için görüşülen hakem! İşte Rams Park'daki derbi için görüşülen hakem!

Okan Buruk'a gönderme

Kendi takımının oyun felsefesini değerlendiren Moe, önde baskı yapılacak bir takım olmadıklarını aktararak, "Biz zor bir rakibiz. İleriye doğru oynuyoruz. Boş alanları iyi kullanıyoruz. Okan Buruk'un yerinde olsam bize karşı bu kadar ileride baskı yapmazdım ve arkada bu kadar alan bırakmazdım. Ukalalık yapmak bana yakışmaz, çünkü kaybettik!" açıklamasında bulundu.