36 yaşındaki eldivenin öne çıkan sözleri şöyle:

"EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUM"

Ali Koç, Dursun Özbek ve Büyükekşi ne konuştu? Ali Koç, Dursun Özbek ve Büyükekşi ne konuştu?

"Dünya Kupası yaklaşıyor. Her zaman en iyi şekilde hazırlanıyorum. Dünya Kupası'na hazırlanmak ve orada oynamak inanılmaz. Bundan çok büyük zevk alıyorum. Oraya en iyi şekilde gideceğim"

"ÇOK GURURLUYUM"

Benim için önemli olan geçirdiğim iki kötü sakatlıktan sonra Dünya Kupası'na sağlıklı bir şekilde gitmek. Benim yaşımda fiziksel sorunları her zaman yaşabilirsiniz. Milli takım şu an geçiş aşamasında. Bu gittiğim 4. Dünya Kupası olacak. Benim için çok büyük bir gurur.

"ZAMAN ÇOK ÇABUK GEÇTİ"

Uruguay Milli Takımı formasıyla çıktığım ilk maçın üzerinden tam 13 yıl geçti. Zaman çok çabuk geçiyor. Bana her zaman futbolcunun kariyerinin uçup gittiğini söylerlerdi. Bugün daha iyi anlıyorum.

AYRILIK İLE İLGİLİ SÖZLERİ

"Değerlendiriyorsunuz, düşünmeye başlıyorsunuz. Bugün kendimi fiziksel olarak çok iyi hissediyorum ve üst düzeyde rekabet etmek istiyorum. Tabii ki futbolu başladığım yer olan Montevideo Wanderers'da bitirmek isterim."

"SAYGI DUYACAĞIM"

"Ama Galatasaray ile 2 yıl daha sözleşmem var. Kulübün ve ülkenin bana verdiklerine saygı duyma niyetindeyim."

"ZAMANI GELDİĞİNDE KARAR VERECEĞİM"

"Montevideo Wanderers'da emekli olmayı istememin sebebi futbola orada başladığım içindir. Eğer Nacional'e dönme ihtimalim varsa, hayatımın en iyi altı ayını yaşadığım yere de gidebilirim. Zamanı geldiğinde bir karar vereceğim."

(Sporx)