Socrates'ten Mehmet Demirkol'a konuşan Mustafa Denizli, o dönemki Avrupa maçlarından bahsetti.

NEUCHATEL XAMAX MAÇI

"O maç var olmakla yok olmak arasında bir mücadeleydi. Zafer gerçekleşmese belki de teknik adamlık kariyerim sekteye uğrayacaktı. O anı unutmam mümkün değil. Ben 5 atacağız dediğim zaman herkes hayal sattığımı düşünmüştü. Eve giderken öyle bir konvoy vardı ki unutamadım gerçekten. 500 tane Galatasaray bayrağının dışında 300 tane Fenerbahçe, Beşiktaş ve diğer rakiplerimizin bayrağını da görmüştüm. Türkiye oradan buraya nasıl geldi anlamıyorum. Bakıyoruz iki kulübün birbirini geren açıklamalarını görüyoruz. Hakikaten çok üzüntülüyüm bu durumdan. O serüvendeki en zor maç Monaco maçıydı. 6 tane Fransa, 3 tane İngiliz Milli Takımı'nda oynayan futbolcular vardı."

"HAKEM 1 MİLYON DOLAR PARA ALDI"

"Steaue Bükreş'e elendiğimiz turun ilk maçında hakem faciası yaşadık. Rumen kulübünün sponsoru çok önemli bir araba markası. İngiliz dergisi belgelerle ortaya çıkardı. Hakem 1 milyon Dolar para aldı. Penaltılar, verilmeyen gol bizim sonumuz oldu. İddia ediyorum Real Madrid çıksaydı biz final oynamıştık. O zamanki takımın ismi var, cismi yoktu."

Ümit Davala: "İstenen rakamlar çok yüksekmiş, 7-8 milyon..." Ümit Davala: "İstenen rakamlar çok yüksekmiş, 7-8 milyon..."

"FUTBOLCULAR BANA GÜLDÜ!"

"Fenerbahçe'ye 4-3 yenildiğimiz maçın devre arasına girdiğimizde bu maçın dönebileceğini düşünmüştüm. Futbolcular bana güldü. Çünkü ilk devrede 5-0 olabilirdi. Futbol laubaliliği kaldırmaz."

ALP YALMAN İTİRAFI

"Teknik adamlık kariyerimde çalıştığım en iyi başkan Alp Yalman'dı."

"OKAN BURUK DİKEN ÜSTÜNDE"

"Galatasaray'ın Sparta Prag'a elenmesi bana sürpriz oldu. Okan Buruk gibi başarılı hoca bile diken üstünde." dedi.