Abdülkerim Durmaz: "Galatasaray'a gelirse Fred gibi olur" Abdülkerim Durmaz: "Galatasaray'a gelirse Fred gibi olur"

Okan Buruk'un yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar şöyle;

Sol bek için bakıyoruz. Cuma gününe kadar vaktimiz var. Görüşmelerimiz sürüyor. Seçeneğimiz çok fazla değil. Elimizdeki en iyi seçenekleri seçmeye çalışıyoruz. Sağ bek için hazır bir oyuncu ile anlaştık. Afrika Kupası'nda turu geçtiler. O yüzden gelişi biraz gecikecek. Sol bek için de çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda çözüme ulaşacağımızı düşünüyorum.

Çok iyi başladık maça. Çok istekliydik. Oyun içerisinde bazen 3-0 sonrası konsantrasyon eksikliği oluyor. İlk yediğimiz gol, taç atışı ile başladı. Karşımızda da iyi bir takım vardı. İkinci yarıda daha iyi oynadılar. Soyunma odasına 3-1'le gidinde daha farklı oldu. Rakibimiz de 3-2'yi bulunca daha istekli onamaya başladı. Turu geçmek ve 4-2'lik galibiyet önemli. Genç oyuncularımıza süre verdik, bu önemli. En büyük sevinçlerden biri bu benim için bu maçta. O da güzeldi. Kazandığımız için sevinçliyiz. Taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Turu geçtiğimiz için mutluyuz. Hedefimiz kupayı kazanmak.

İlk yarıda daha iyi şeyler yaptık. Birkaç tane daha basit oynasak... İlk yarıda çok kötü tercihler yaptık. İlk yarının skoru 2 gol daha fazla olabilirdi. Carlos'un ilk maçında golle tanışması sevindirici. Tete'nin de iyi maçlarından biriydi. Daha basitini yapsa daha fazla asist yapabilirdi. Bu maçları kazanmak önemli. 90 dakika oynamaları önemli. Birçok oyuncu daha az oynamıştı. Kazandığımız için sevinçliyiz.

Oliveira ve Ziyech'in son durumu

Sergio Oliveira, önümüzdeki hafta dönecek. Yavaş yavaş, bizimle direkt olarak girmese de yavaş yavaş saha çalışmalarına başlayacak. Hakim Ziyech ile ilgili kulübümüz bir açıklama yaptı. Tam olarak süreyi söyleyemeyiz. Çok uzun bir süre olacağını sanmıyorum. 3-4 hafta içinde dönebileceğinizi görüyoruz. 2-2.5 ay yazıldı. Beklediğimiz süreç, net bir şey vermeyeyim ama 2-2.5 ay değil.