Serhat Ulueren: "Dursun Özbek'i kara günler bekliyor" Serhat Ulueren: "Dursun Özbek'i kara günler bekliyor"

Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

"KENDİMİZİ ZORA SOKTUK"

"Bugün maçın büyük bir bölümünde kendi kendimizi zora soktuk. Çok rahat kazanabileceğimiz bir maç olabilirdi. Net pozisyonlarımız vardı. Rakibe de çok net pozisyonlar verdik."

"İYİ SAVUNMA YAPAMADIK"

"Bu maç bizim için eksi. Hem takım savunması anlamında hem savunma merkezindeki oyuncuların performansları... İki gol yedik. İyi savunma yapamadık. Hücumda da şanslar bulduk. Biraz daha sakin olmamız, kaliteyi ortaya koymamız lazımdı. 2-1 sonrası 3. gol için şanslar geldi. Son dakikada basit bir gol yedik. Maçın geneline baktığımızda, bizim kalitemizdeki bir takımın daha iyi oynaması gerekirdi. Sentetik saha, Avrupa maçı ortamı gibi birçok etken var ama Şampiyonlar Ligi elemesi oynuyorsak daha dikkatli olmamız gerekiyor. Rakibimiz de iyi savundu. İyi çıkışları oldu. Her an tehlike yaratabilecek bir takım. Daha iyi hazırlanmamız gerekiyordu. Maçı kazanmış gibiyken son dakika gol yedik. 2-2 ile gitmek bizi biraz üzdü."

ANGELINO'NUN SAKATLIĞI

"Angelino'ya bir kramp girdi. Önemli bir şeyi yok gibi görünüyor.

"EN KÖTÜ MAÇLARINDAN BİRİYDİ"

“Bugün deplasmanda oynadığımız bir karşılaşma. Sentetik bir sahada oynuyoruz. Burada soru işaretlerimiz vardı. Rakibimiz bu duruma daha alışmış bir takım. Bizim takımda bu anlamda zorluklar vardı. Ama ilk yarıda da özellikle rakip topu bize bıraktı. Hızlı hücumlara çıktılar ve burada net pozisyonlar verdik. Savunmadaki paylaşımlarımız, ilk yediğimiz golde de aynı şekilde. Victor belki geçtiğimiz sezondan itibaren en kötü maçlardan birini oynadı. Tabii ki ilk maç tam olarak herkes hazır değil. Ama özellikle bu seviyede ve Şampiyonlar Ligi ön elemesinde daha iyi olmamız gerekiyor. Takım savunması anlamında özellikle daha iyi oynamamız gerekiyordu. Savunmamızın daha iyi oynamadı gerekiyordu. Benim için bugün negatif olan şey savunmadaki yaptığımız hatalar. Savunma görevlerimizi doğru yapamadık, doğru yerleşemedik”

"FİZİKSEL OLARAK DAHA HAZIRLAR"

“Hazır olmak veya olmamak burada oyuncuya göre değişiyor. Bazı futbolcular hazır geldi. Bazı futbolcular ise hiçbir şey yapmadan geldi. Tabii ki geç form tutan oyuncularımız var. Mesela Sergio hiç hazırlık maçı oynamadan bugünkü maçı bitirdi. Yani oyuncudan oyuncuya bu değişiyor. Biz genel olarak hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Rakibimiz 23 lig maçı oynadı. Fiziksel olarak bizden daha hazırlar. Ama bu ilk maç bizim için önemli bir antrenman oldu. İkinci maçta daha fiziksel olarak, psikolojik olarak ve mental olarak daha hazır olacağız. Çünkü lig bitti 3 hafta sonra tekrar antrenmanlara başladık. Oyuncularında mental anlamda geri dönüşleri zor olabiliyor. Savunma pozisyonu almakta zaman zaman zorlandık. Burada birbirine alışmış bir arada oynayan ve özellikle bu sahada daha da otomatikleşmiş oynayan bir takım var. Zaman zaman bu anlamda zorlandık”

BAKAMBU KADRODA OLACAK MI?

"Bakambu kadroya yazıldı. İstanbul'da antrenmanlarına devam ediyor. Her şey iyi giderse ikinci maçın kadrosunda olacaktır."