Alman ekibinde fazla forma şansı bulamayan Salih için Sarı-kırmızılı yetkililer devrede...

GALATASARAY'A SICAK BAKIYOR

Salih'in Galatasaray'da düzenli oynaması, Türk Milli Takımı'nın Almanya'daki turnuvaya katılması halinde, bir anlamda 11'deki yerini de garantilemiş olacak. Alman kulübüyle 2026 yazına kadar sözleşmesi bulunan Salih Özcan'ın, Galatasaray'ın ilgisine sıcak baktığı da gelen haberler arasında.

YERLİ OYUNCU AVANTAJI

Sarı-Kırmızılılar açısından, Salih'in yerli olması da büyük avantaj. Şu ana kadar Torreira'nın yanında Kaan Ayhan, Kerem Demirbay, Oliveira ve Ndombele gibi isimleri deneyen, ancak beklediği verimi alamayan Aslan'ın hocası Okan Buruk, Salih Özcan'ın gelişiyle birlikte orta sahanın merkezinde istikrar yakalayacağını düşünüyor. Galatasaray böylece ligde ve Avrupa'da farklı kurgular denemek zorunda kalmayacak. Abdülkerim, Salih ve Kerem Aktürkoğlu, Buruk'un ilk 3 yerli tercihi olacak.

İLK TEKLİF 5 MİLYON EURO

Köln'de dünyaya gelen Salih Özcan, futbol kariyerine de bu şehirde başladı. Tüm altyapı takımlarında forma giydikten sonra A takıma yükselen genç futbolcu, bir süre Holstein'da kiralık oynadıktan sonra Köln'e geri döndü ve ortaya koyduğu müthiş performansla, 2022 yazında 5 milyon euro'ya Borussia Dortmund'a imza attı. Galatasaray cephesi de 5 milyon euro bandında bir bonservisle, milli oyuncuyu kadrosuna katmaya çalışacak.

Levent Tüzemen'den transfer yorumu: "Başka isimler var" Levent Tüzemen'den transfer yorumu: "Başka isimler var"

(Fanatik)