Maçı değerlendiren Domenec Torrent "İlk 20 dakikada maçı kaybettik. İkinci yarıda biraz daha dengeliydi. 2-0'dan sonra maçın devamı zor oldu. İkinci yarıda çok daha iyi oynadık. Ben Konyaspor'u aslında çok kez izledim. Konyaspor iyi oynayan ve hak ettiğini alan bir takımdı çoğu zaman. O yüzden özellikle bu tarz takımlara karşı çok konsantre bir şekilde sahaya çıkmak lazım." dedi.

Mağlubiyetle ilgili konuşan Torrent "Birçok maçı kazanacağız, bazı maçları kaybedeceğiz. Hayatın bir parçası. İlk geldiğimiz karışık bir durumdaydık. Şu an o durumdan çıktık. Bundan sonraki maçları kazanmak için sahaya çıkacağız." ifadelerini kullandı.

"ANLAMAMIŞ GİBİ DAVRANDILAR"

Basın toplantısında sözlerine devam eden Torrent "20 dakika net bir şekilde akıllarda kalmıştı. Ben hayal kırıklığına uğradım. Sadece 2 gol yediğimiz için değil yapmamız gereken şeyleri hiç anlamamış gibi davranmamızdır. İki problemimiz vardı. 9 numara ve önlibero. Bunları çözünce düzelmeye başladık. Yarın (pazar) sabah 8'den itibaren Barcelona maçını düşüneceğiz. Barça maçına değil bu maça odaklanmıştık. Rakip bize herhangi bir şekilde sürpriz çıkaramayacak. Barcelona'nın ne yapacağını mükemmel şekilde biliyoruz. Birkaç kez tekrar ettim zaten, Barcelona şu anda Avrupa'nın en iyi 5 takımından biri. Kimse yanlış anlamasın, biz oraya mücadele etmeye çıkacağız. Kaybedeceğiz diye çıkmayacağız. Barcelona'ya karşı hazırlık yapıyorsak iyi hazırlanmalıyız. Yarın (pazar) sabah 8'den itibaren bunu yapacağız." dedi.

"İLK 20 DAKİKADA HAK ETTİLER"

Oyunla ilgili değerlendirme yapan İspanyol teknik adam "İlk 25 dakika benim için hayal kırıklığıydı. Donuk başladık. Bu dakikalardan sonra dengeli bir maçtı. İki taraf için de çok az fırsat vardı. İkinci yarıda maç kontrolümüz altındaydı. Son paslarda bir eksikliğimiz oldu diyebilirim. Onların ceza sahasına yaklaştığımızda daha net olmamız lazım. İlk 20 dakikasında maçın Konyaspor kazanmayı hak ediyordu. Geri kalan 70 dakika için iki takım da dengeli bir maç oynadı." ifadelerini kullandı.

"KENDİ KENDİMİZİ MAHVETTİK"

Domenec Torrent ayrıca "İlk yarıda yanlış yapılan taktiksel hamleler vardı. İkinci yarı bunları düzelttik. Bafe topu alabilmek için çok geriye çekiliyordu. Bu nedenle onların stoperleri pozisyonlarını bırakıp hücuma çıkıyordu. Bizim orada istediğimiz şey forvetin boşluklara koşması. Cicaldau ve Berkan'a burada boşluk yaratamadık burada. Biz kendi kendimizin boşluğunu mahvetmiş olduk. Onlar geri alıyorlardı topları, çünkü hep dikine oynuyorduk. İkinci şey bence daha ciddi. Erick ile üçlü bir hat yaptık. Bizim stoperlerimizin önünde, geçişlerde oyuncumuz yoktu orada. Topa sahip olduğumuzda orta sahayla aramızda çok mesafe kalıyordu. Çok fazla oyuncu arkada kalıyordu ve hücumda oyuncu olmuyordu. İkinci yarı bundan bahsettik. Devre arasında bu ufak detaylar çözerek takım hem Berkan hem Cicaldau ile buluşabildi. Erick biraz daha ileride oynadı, savunmaya yardım etti. Oyunun kontrolü çok daha iyi oldu. Rakipten daha fazla topa sahipseniz son metrelerde, son paslarda daha net olmalısınız. Şut atmak veya gol atmak adına. İkinci yarıda o eksiğimiz vardı." açıklamasını yaptı.

Muslera'nın dönüş maçı belli oldu Muslera'nın dönüş maçı belli oldu

"BU TAKIMI BEN KURMADIM, KADRO BANA KALDI"

Torrent: "Bu takımı, bu kadroyu ben yapmadım. Bu kadro bana kaldı. Bu meydan okumayı kabul ettim. Burada olmaktan çok memnunum ama ne bulduysak o. 28 tane oyuncu vardı geldiğimde. 23 değil. Çok şikayetçi olarak olduğumuz yerde saymak kabul edilemez, kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Her hafta maçımız var. Her hafta bana aynı soru geliyor, 'Neden bu oyuncuları oynattınız, neden bunları oynatmadınız' diye. Çünkü 5 fazla oyuncumuz var." dedi.

(Sporx)